لینک های دسترسی

Breaking News

کمشنری ملل متحد: پناهندگان سوری تهدید به امریکا نیستند


آرشیف: مهاجران سوری تازه رسیده به یک کمپ کمشنری عالی ملل متحد در امور پناهجویان

کمیشنری عالی ملل متحد برای پناهجویان یا UNHCR می گوید که پناهجویان سوری و سایرین تهدیدی را برای امنیت ملی ایالات متحده ایجاد نمی کنند.

این اداره ادعای دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده را که گویا پناهجویان سوری تهدید را متوجه امنیت ملی ایالات متحده می سازند، دور از حقیقت می خواند.

آقای ترمپ با امضای فرمان اجرایی، ورود پناهجویان سوری را به ایالات متحده برای مدتی نامعلوم و شش کشور دیگر اسلامی را برای ۹۰ روز منع کرده است.

پالیسی جدید ایالات متحده در عین حال تعلیق برنامۀ اسکان مجدد مهاجران را به امریکا برای ١٢٠ در بر می گیرد.

ونینا میستراچی، سخنگوی کمشنری عالی ملل متحد در امور پناهجویان این ادعا را که پناهجویان سوری دهشت افگنان اند، رد می کند. او می گوید که پناهجویان سوری خود قربانی دهشت افگنی اند و کسانی که برای اسکان مجدد درنظر گرفته شده اند مردمان زیاد آسیب پذیر در جهان اند.

به گفتۀ سخنگوی یو ان اچ سی آر، در میان آن پناهجویان، زنان، اطفال و افراد دارای معلولیت و کسانی که احتیاج به تداوی دوامدار دارند نیز شامل اند.

مظاهرات در میدان هوایی کینیدی نیویارک علیه فرمان منع ورود مهاجران دونالدترمپ
مظاهرات در میدان هوایی کینیدی نیویارک علیه فرمان منع ورود مهاجران دونالدترمپ

میستراچی به صدای امریکا گفت"به فکرمن این درست خواهد بود که بگویم پناه جویانی که به ایالات متحده می آیند تا درین جا مسکن گزین شوند کسانی اند که یک پروسه بسیار جدی بازرسی را سپری می کنند."

دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده در یک مصاحبه اخیر با رسانه ها گفت ایالات متحده هزاران تن را بدون اینکه در مورد آنان چیزی بداند پذیرفته و از آنان باز پرسی صورت نگرفته است.

رئیس جمهور ایالات متحده خواهان بازپرسی شدید از مهاجرانی شده است که به ایالات متحده می آیند.

میستراچی می گوید "یو ان اچ سی آر" به دقت سابقۀ تمام پناهجویانی را که برای اسکان مجدد به ایالات متحده و 30 کشور دیگر می آیند بازرسی می کند. خانم میستراچی می گوید تصمیم پذیرش پناهجویان به ایالات متحده تعلق دارد؛ پروسه یی که دوسال را در بر می گیرد.

میستراچی می گوید"در بین سیستم ایالات متحده چندین مرحله وجود دارد. درین مراحل هشت اداره فدرالی دخالت دارند. شش دیتا بیس مختلف وجود دارد، و شش نوع سیستمی رسیدگی به سوابق در ایالات متحده وجود دارد."

دفتر اسکان مجدد پناهجویان گزارش میدهد که ١۴ هزارو 333 پناه جوی سوری از ٢٠١٢ تا حال در امریکا مسکن گزین شده اند. این تعداد نظر به سایر کشورها مانند ترکیه که در آن نزدیک به سه میلیون مهاجر سوری زیست دارد، خیلی اندک می باشد.

XS
SM
MD
LG