لینک های دسترسی

Breaking News

هیات شورای امنیت ملل متحد به کابل رسید


ریاست هیات ۱۵نفری ملل متحد را کیرات عمروف، سفیر قزاقستان در ملل متحد، به عهده دارد

هیات شورای امنیت سازمان ملل متحد به منظور بررسی عمومی از وضعیت افغانستان، به کابل رسیده است.

یک منبع ریاست جمهوری افغانستان، به رادیو آشنا – صدای امریکا تایید کرد که این هیات شامل پانزده عضو است که ریاست آن را کیرات عمروف، سفیر قزاقستان در ملل متحد، بر عهده دارد.

به گفتۀ این منبع که نخواست نامی از وی برده شود، در ترکیب این هیات نیکی هیلی، سفیر ایالات متحده امریکا در سازمان ملل متحد، نیز شامل است.

منبع افزود که این هیات با محمد اشرف غنی، رئیس جمهور، و عبدالله عبدالله، رئیس اجراییه افغانستان، نیز دیدار کرده است و قرار است با نهادهای مدنی، نمایندگان احزاب سیاسی، کمیسیون‌های انتخابات نیز دیدار و گفتگو کند.

حکومت افغانستان به صورت رسمی، هنوز در مورد آجندای سفر هیات شورای امنیت سازمان ملل متحد، معلوماتی را با رسانه‌ها شریک نساخته، اما وزارت خارجۀ این کشور گفته است که جزئیات در این مورد بعداً در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت.

پیش از این، کیرات عمروف، سفیر قزاقستان در ملل متحد که در حال حاضر ریاست دوره‌یی شورای امنیت ملل متحد را بر عهده دارد، روز پنجشنبه اعلام کرد که اعضای این شورا می‌خواهند به منظور اظهار همبستگی با مردم افغانستان، ملاقات با مقام‌های حکومت آن کشور و همچنین بررسی وضعیت امنیتی از نزدیک، به افغانستان سفر کنند.

با حضور این هیات در کابل، تمام جاده‌های مرکزی شهر و راه‌های منتهی به ارگ و منطقه دیپلماتیک به روی ترافیک مسدود شده است.

مدیریت عمومی ترافیک شهر کابل با نشر اعلامیه‌ای گفته است جاده‌های مکرویان چهار، چهارراهی عبدالحق، پل محمود خان، سه راهی صدارت، شیرپور، سرک‌های ۱۵ و ۱۷ وزیر اکبرخان، مرادخانی، و چهارراهی پلازا، بر اساس هدایت مقامات ارشد دولتی، مسدود گردیده است.

XS
SM
MD
LG