لینک های دسترسی

Breaking News

تلاش برای رهایی کارمند صلیب سرخ در کندز ادامه دارد


برخی کارمندان صلیب سرخ دیروز در کندز ربوده شدند

افراد مسلح ناشناس حوالی ساعت یازده قبل از ظهر دیروز، شماری از کارمندان این اداره را در مربوطات ولایت کندز ربودند و در محل نامعلومی با خود بردند.

دو موتر حامل کارمندان صلیب سرخ دیروز زمانی که از شهر مزارشریف به سوی کندز می‌رفت، از سوی افراد مسلح ناشناس توقف داده شد.

کمیتۀ صلیب سرخ گفته است که آدم‌ربایان، یک مرد را با خود برده و متباقی را رها کرده اند.

این کمیتۀ صلیب سرخ در افغانستان، با نشر خبرنامه‌ای از ربوده شدن یک کارمند این اداره نگرانی کرده است.

مونیکا زیناریلی رئیس نمایندگی مرکزی کمیتۀ صلیب سرخ در کابل، گفته است "ما در مورد مصؤونیت همکار خود نگران استیم. ما تلاش می‌ورزیم بدانیم دقیقاً چه رخ داده است و اینکه همکار خود را به صورت مصؤون و بدون قید و شرط رها نماییم".

زیناریلی هم‌چنان تأکید کرده است که با مقامات مختلف برای رهایی مصؤون کارمندش در تماس شده و به خانوادۀ وی نیز اطلاع داده اند.

اما محمود دانش سخنگوی والی کندز به صدای امریکا گفت که یک شهروند خارجی، راننده و دو کارمند از سوی مردان مسلح ناشناس در مربوطات ولسوالی علی‌آباد کندز ربوده شده اند.

به گفتۀ سخنگوی والی کندز، هنوز مشخص نیست که کارمندان صلیب سرخ از سوی چه کسانی ربوده شده اند.

پولیس کندز، گفته است که تبعۀ خارجی ربوده شده، هسپانیایی است.

پیش از این نیز، پنج کارمند کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در ماه دلو سال گذشته خورشیدی در ولسوالی واغظ ولایت غزنی توسط افراد مسلح ربوده شده بودند؛ اما با وساطت بزرگان محل رها شدند.

مقامات افغان گفته اند، کارمندان داخلی و خارجی مؤسسات، باید پس از هماهنگی با اداره محلی و بخش‌های امنیتی، به ساحات ناامن سفر کنند.

کمیتۀ صلیب سرخ، از حدود سی سال به این طرف در بخش‌های فعالیت‌های بشری، ارائه خدمات صحی به قربانیان جنگ و حفظ‌الصحه در افغانستان فعالیت دارد.

این در حالی است که این نهاد بین‌المللی، بودجۀ خود را برای فعالیت‌های بیشتر بشری در افغانستان، در سال روان میلادی ده در صد افزایش داده است.

XS
SM
MD
LG