لینک های دسترسی

Breaking News

اردوی امریکا: در حملۀ راکتی بیش از ۵۰ رهبر ارشد طالبان کشته شد


نظامیان امریکایی گفته اند که از سیستم راکتی ام-۱۲۴ در این حمله کار گرفته شده است

در حملۀ راکتی نیرو های امریکایی بر یک محل تجمع رهبران طالبان به تاریخ ۲۴ می در ولسوالی موسی قلعۀ هلمند، "کم از کم ۵۰ تن از رهبران ارشد طالبان کشته شده است."

مارتین او دانیل، یک سخنگوی نیرو های ائتلاف به رهبری ایالات متحده امریکا در افغانستان، روز سه شنبه با بیان این مطلب گفت که حمله توسط سیستم راکتی رهبری شدۀ (ام - ۱۲۴) صورت گرفته و مرکز سوق و ادارۀ طالبان را که در آن رهبران ارشد آن گروه حضور داشتند، هدف قرار داده است.

ماموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان هفتۀ گذشته نیز تایید کرده بود که حملۀ راکتی نظامیان امریکایی، "سران بلند رتبۀ طالبان را در موسی قلعه هدف قرار داده است"، اما نه در مورد رقم تلفات و نه هم از سران طالبان که هدف این حمله بودند، نام برده بود.

ساختمانی که هدف اصابت راکت قرار گرفته است، به گفتۀ سخنگوی نیرو های ائتلاف محل ملاقات رهبران سرشناس طالبان بود که در آن محل حملات شان را بر ضد قوای افغان طراحی می کردند.

این سخنگوی نیرو های ائتلاف در صحبت های روز سه شنبۀ خود نیز هویت رهبران طالبان را که در آن حمله کشته شده اند، افشا نکرد. طالبان تاهنوز در این رابطه چیزی نگفته اند.

آقای او دانیل این را هم گفت که در جریان ده روز گذشته، رقم نامشخص مقامات طالبان در اثر حملات هوایی نیرو های امریکایی کشته شده اند.

دگرمن او دانیل خاطر نشان کرد که کشته شدن رقم بی شمار رهبران طالبان در این حملۀ راکتی و دخالت آن افراد در طیف وسیعی از طرح ریزی حملات، "تاثیر حملۀ راکت رهبری شدۀ موسوم به (ایچ آی ام آر اس) فرا تر از ولایت هلمند نیز محسوس خواهد ساخت.

مارتین او دانیل، این حمله را نمونه یی از چگونگی استفادۀ صلاحیت های گسترده یی اردوی امریکا در جنگ افغانستان به عنوان بخشی از استراتیژی جدید جنگ امریکا در افغانستان خواند که به نیرو های امریکایی اجازه داد تا نقش فعالتری را در جنگ بازی کنند.

XS
SM
MD
LG