لینک های دسترسی

Breaking News

ایالات متحده در یک ماه ۲۱۰ هزار پناهجو را در مرز با مکسیکو بازداشت کرده است


مقامات مرزی ایالات متحده گفته اند که در ماه مارچ سال جاری ۲۱۰ هزار پناهجو را که می‌خواستند به گونه غیرقانونی از مکسیکو وارد امریکا شوند، بازداشت کرده اند.

این بالاترین رقم ماهانه بازداشت پناهجویان در دو دههٔ اخیر است که به گفتهٔ کارشناسان، در چند ماه آینده برای جوبایدن، رییس جمهور ایالات متحده، درد سرساز خواهد شد.

این رقم حدود ۲۴ درصد افزایش را در مقایسه با عین ماه در سال گذشته نشان می‌دهد. پولیس مرزی امریکا در ماه مارچ سال گذشته حدود ۱۶۹ هزار پناهجو از جمله هزاران کودک بی سرپرست را بازداشت کرده بود.

آقای بایدن که خود یک دموکرات است، پس از به قدرت رسیدن در ماه جنوری ۲۰۲۱ تعهد کرد که بسیاری از پالیسی‌های مهاجرتی سخت‌گیرانهٔ دونالد ترمپ، رییس جمهور پیشین ایالات متحده، را که یک جمهوری خواه است، تغییر خواهد داد.

شماری از جمهوری خواهان می‌گویند که لغو پالیسی‌های مهاجرتی آقای ترمپ، مهاجرت‌های غیرقانونی را بیشتر تشویق کرده است.

مقامات اداره بایدن هشدار داده اند که ممکن مهاجرت‌های غیر قانونی به این کشور بیشتر شود، زیرا مقامات صحی این کشور گفته اند که محدودیت‌هایی را که بخاطر جلوگیری از شیوع کروناویروس در مرز اعمال کرده بودند به تاریخ ۲۳ ماه می برمی‌دارند.

براساس این فرمان، مقامات مرزی می‌توانند بخاطر جلوگیری شیوع کروناویروس، پناهنجویان سیاسی و سایر پناهجویان را بلافاصله به مکسیکو بفرستند.

بیش از نیمی از افرادی که ماه گذشته در مرز بازداشت شده اند، شهروندان مکسیکو، گواتیمالا، هندوراس و السلوادور استند، اما مقامات مرزی می‌گویند که تعداد زیادی پناهجویان از کشورهای دوردست از جمله اوکراین و روسیه نیز در بین آنان می‌باشند.

XS
SM
MD
LG