لینک های دسترسی

Breaking News

بازدید وزیر عدلیه امریکا از افغانستان


مجلس سنای امریکا جنرال دیوید پطرییس را منحیث قوماندان قوای امریکا و ناتو در افغانستان تائید گردید.

اعضای کانگرس به روز چهارشنبه نامزدی پطرییس را به اتفاق آرا تائید نمودند. وی جانشین جنرال مک کرستل می گردد که هفته قبل پس از تبصره های توهین آمیز در مورد ادارۀ رئیس جمهور اوباما استعفاء نمود.

ازجانب دیگر، اریک هولدر وزیر عدلیه امریکا در افغانستان است تا تلاش های حکومت افغانستان را در مورد مبارزه با فساد اداری و بهبود بخشیدن سیستم قضائی کشور مورد بحث قرار دهد.

هولدر به روز چهارشنبه طی بیانیۀ گفت مبارزه با فساد اداری و پشتیبانی از تطبیق قانون در افغانستان از جملۀ اولویت های حکومت رئیس جمهور اوباما می باشد.

صفیه حساس، خبرنگار از کابل گزارش میدهد که آقای هولدر که در مقر سفارت ایالات متحده امریکا در افغانستان سخن می زد گفت استراتیژی ایالات متحده درقبال افغانستان وابسته به ادامه کمک ها برای تقویت نهاد های دولتی، به خصوص نهاد های عدلی و قضایی، در آن کشور است که امریکا در زمینه به کمک ها و همکاری ها ادامه می دهد.

به گفتۀ وزیر عدلیۀ امریکا، څارنوالان امریکایی زمینه های آموزش را برای څارنوالان افغان مساعدت می نمایند و همچنان تلاش می کنند تا سیستم موثر قضایی که مردم افغانستان خواهان آن هستند، ایجاد شود.

آقای هولدر همچنان گفت ایالات متحده امریکا می خواهد در افغانستان پیروز شود و دست آورد های طالبان را معکوس سازد.

به گفتۀ وزیر عدلیۀ ایالات متحده امریکا، جنرال دیوید پترویوس قوماندان عمومی نیروهای بین المللی در افغانستان در طرح استراتیژی که در این کشور به اجرا گذاشته شده است، نقش بارزی داشت و در عملی کردن ان نیز تلاش بیشتر می کند.

از سوی دیگر، به روز سه شنبه لوی حارنوال افغانستان، کارل آیکنبری سفیر امریکا در افغانستان را متهم نمود که وی را تهدید نموده که اگر یک مامور بانک را که متهم به دست داشتن در تقلب می باشد، برکنار ننماید، خودش را از وظیفه برطرف خواهد نمود.

به روز دوشنبه نیتا لووی، نمایندۀ امریکا، رئیس کمیتۀ فرعی برای کمک های خارجی گفت به تعقیب اتهامات در مورد اینکه مقدار زیاد دالر امریکا از افغانستان خارج می گردد، در حدود چهار ملیارد دالر کمک را قطع خواهد نمود.

XS
SM
MD
LG