لینک های دسترسی

Breaking News

نگرانی کوریای شمالی از تمرینات مشترک بحری در منطقه


حضور بیشتر نیرو های امریکا در اقیانوس آرام
کوریای شمالی از انجام تمرینات نجات بحری ماه جاری، که در آن ایالات متحده امریکا، جاپان، و کوریای جنوبی شامل می باشند، بر آشفته گردید. تهدیدات پیونگ یانگ در مورد چنین تمرینات معمول است. اما تمرینات امسال در حالی صورت گرفت که امریکا می خواهد پایگاه نظامی خود را در منطقه بنا نهد، که با این کار نگرانی ها از جانب چین نیز افزایش می یابد.

جت های جنگی از یکی از بزرگترین ده کشتی جنگی امریکا بنام سوپر کرییر پرواز می کند. تمرینات اخیر با کشتی جاپان و کوریای جنوبی بر ماموریت های بشری و نجات توجه را معطوف داشت، اما کوریای شمالی از آن بر آشفته گردید . مطبوعات دولتی کوریای شمالی این تمرینات را مقدمه چینی برای جنگ خواند.

مارک مانتگمری ، قوماندان این عملیات بحری، لفاظی های کوریای شمالی را نادیده گرفت. آقای مانتگمری گفت" ما طریقه و روش تمرینات نیرو های خود را تغییر نداده ایم. "

در حالیکه کوریای شمالی از این عمل بر آشفته است، آقای مانتگمری می گوید که این کشتی ها کلید برای ادامه آمادگی است. مارک گمری می افزاید" مسلما کشتی های طیاره بردار برای ماموریت های مختلف به کار برده می شود. اما ما برای چند ماموریت تمرین می دهیم، دفاع هوایی، دفاع راکت های بلاستیک، دفاع عملیات جنگی تحت البحری، و عملیات متفاوت دیگر."

کشتی طیاره بردار امریکا در اقیانوس آرام
کشتی طیاره بردار امریکا در اقیانوس آرام
​کشتی طیاره بردار مسمی به جورج واشنگتن حدود هشتاد طیاره جنگی و شش هزار عمله را حمل می کند. چنین قدرت شلیک، مایه واکنش جدی کوریای شمالی گردیده است. شن ان کیون از شبکه دفاعی کوریای شمالی، یک گروه پالیسی خصوصی، در اشاره به موقف نظامی کوریای شمالی گفت" به نظر من کوریای شمای الفاظ تحریک آمیز را به دلیلی بیان داشت که اگر آنها در مورد حرکت کشتی امریکایی اس اس جورج واشنگتن هشدار ندهند، موقف نظامی کوریای شمالی ضعیف است."

ایالات متحده امریکا در نظر دارد تا حضور نظامی خود را در اقیانوس آرام بیشتر سازد، و کشتی های بیشتری را در آبهای آنجا انتقال دهد.
سال گذشته چین اولین کشتی طیاره بردار خود را به کار گماشت. مارک مانتگمری در پاسخ به اینکه اگر چین برای تحریک آنها از کشتی خود استفاده نماید، واکنش آنها چه خواهد بود گفت" قوای نظامی ایالات متحده امریکا و چین در مورد بسیاری موضوعات همکاری نزدیک دارند. بنا تصور اینکه ما برای یک چیز مشخص مثل آن پلان طرح می کنیم نا مناسب است."

تمرینات مشترک بحری امریکا در اقیانوس آرام
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00
​با موجودیت فقط بیست کشتی طیاره بردار در سراسر جهان، این کشتی ها نماد حیثیت ملی و سرمایه پرقدرت نظامی است. از همین رو کشور های مثل چین و هند کشتی های خود را می سازند.
XS
SM
MD
LG