لینک های دسترسی

Breaking News

کوریای شمالی محور مذاکرات روسای جمهور امریکا و چین خواهد بود


قرار است روسای جمهور دو کشور بروز های ۶ و ۷ اپریل در تفرجگاهی در فلوریدای ایالات متحده ملاقات نمایند.

رئیس جمهور ترمپ به فایننشل تایمز لندن گفته است که "چین نفوذ زیادی بر کوریای شمالی دارد. چین باید تصمیم بگیرد که ایا ما را در مورد کوریای شمالی کمک می نماید یا خیر...و در صورتیکه آنها اینکار نمی کنند، برای هیچ طرفی خوب نیست".

رئیس جمهور ترمپ بروز پنجشنبه میزبان رئیس جمهور چین در ایالات متحده خواهد بود.
جلسات دو روزۀ آنها بدون شک بر کوریای شمالی و برنامۀ هسته ای آن کشور تمرکز خواهد داشت.

تهدیدات و تحریمات بشمول قطع تورید ذغال سنگ از کوریای شمالی توسط چین تاکنون نتوانسته مانع تبدیل شدن آنکشور به یک کشور دارای اسلحۀ ذروی شود.

متخصصین امریکایی هوشدار میدهند که کوریای شمالی برای ششمین آزمایش راکت بالستیک یا قاره پیما آمادگی میگیرد. توکیو آزمایش راکت قاره پیمای کوریای شمالی را "غیر قابل تحمل" خواند.

مک فارلند معاون مشاور امنیت ملی به فایننشل تایمز گفته است این قابل تصور است کوریای شمالی این قابلیت را دارد که تا ختم دورۀ ریاست جمهوری دونالد ترمپ در سال ۲۰۲۱ بتواند بر ایالات متحده با یک راکت قاره پیما یا بالستیک هسته ای حمله نماید.

نیکی هیلی سفیر ایالات متحده در ملل متحد روز یکشنبه به تلویزیون ای بی سی گفت برای چین زمان آن فرارسیده تا اقدام نماید و ارایۀ " این معذرت که آنها در مورد نگران اند" را متوقف بسازند.

قصر سفیدهمه زمینه ها، بشمول اقدام نظامی را در برابر کوریای شمالی تحت بررسی قرار دارد.

اشتن کارتر وزیر دفاع سابق ایالات متحده نیز که در برنامه ای بی سی صحبت مینمود گفت سقوط کوریای شمالی منجر به یکجا شدن با کوریای جنوبی میشود که متحد ایالات متحده است و این کوریای متحد درست در سرحد باچین قرار خواهد داشت.

XS
SM
MD
LG