لینک های دسترسی

Breaking News

هیات کانگرس آمریکا به رهبری نانسی پلوسی به کابل سفر کرد


این هییت اعضای کانگرس امریکا روز پنجشنبه با رئیس جمهور غنی و عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه دیدار نمودند.

این هییت که متشکل از یازده نفر از اعضای کانگرس ایالات متحده امریکا به ریاست خانم نانسی پلوسی میباشند صبح روز پنجشنبه با محمد اشرف غنی رئیس جمهور و داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه افغانستان دیدار نمودند.

محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان با اشاره به تعهد و همکاری مردم، کانگرس و حکومت امریکا در قبال افغانستان ؛ گفت استراتیژی جدید ایالات متحدۀ امریکا در قبال افغانستان و جنوب آسیا و همکاری مشترک در راستای مبارزه با تروریزم باعث رونمایی تحولات مثبت شده است.

محمد اشرف غنی همچنان گفت نظام مردم‌سالار تنها گزینه برای تداوم وضعیت در افغانستان است و از مردم خواست تا از نظام کنونی حمایت کنند.

رئیس جمهور افغانستان همچنان از تعهد حکومت وحدت ملی برای برگزاری انتخابات ولسی جرگه، شوراهای ولسوالی ها و ریاست جمهوری در زمان معینه آن سخن زد.

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی نیز در این نشست گفت همکاری ایالات متحدۀ امریکا با افغانستان باعث سرکوب دشمنان مشترک دو کشور و رسیدن به اهداف مفید شده است.

نانسی پلوسی رئیس هییت اعزامی کانگرس ایالات متحدۀ امریکا به افغانستان نیز ؛ دستاوردها و پیشرفت های حکومت وحدت ملی در جریان سه سال گذشته را امیدوار کننده خوانده گفت تداوم این روند باعث ایجاد صلح و ثبات در افغانستان خواهد شد.

خانم پلوسی همچنان گفت ایالات متحده امریکا متعهد است تا به کمک هایش در راستای مبارزه دوامدار برضد تروریزم ادامه دهد و بعنوان یک متحد استراتیژیک در کنار افغانستان باقی بماند.

در این نشست مشترک ، جانبین همچنان در ارتباط به پروسه صلح، حضور فعال زنان در بخش های مختلف، رشد اقتصادی ، همکاری های منطقوی، تطبیق پروژه های بزرگ منطقوی و مبارزه علیه فساد و مواد مخدر نیز بحث و گفتگو کردند.

XS
SM
MD
LG