لینک های دسترسی

Breaking News

وزیر دفاع امریکا به افغانستان آمد


اشتون کارتر، وزیر دفاع امریکا به روز دوشنبه در عراق بود و در این سفرش، اعزام ۵۶۰ سرباز امریکایی را به آن کشور اعلام کرد.

اشتون کارتر وزیر دفاع امریکا صبح امروز در یک سفر از قبل اعلام‌نشده به افغانستان آمد و از سربازان امریکایی مستقر در میدان هوایی بگرام دیدن کرده است.

انتظار می‌رود که آقای کارتر در این سفرش، با محمداشرف غنی رئیس جمهور افغانستان و جنرالان مأموریت حمایت قاطع در افغانستان، روی اوضاع این کشور گفتگو کند.

جنرال دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع افغانستان به صدای امریکا گفت که اشتون کارتر با جنرال عبدالله حبیبی وزیر دفاع افغانستان نیز روی مسایل امنیتی صحبت خواهد کرد.

منبعی از ریاست جمهوری افغانستان به صدای امریکا گفت، قرار است که وزیر دفاع امریکا پس از صحبت با محمداشرف غنی رئیس جمهوری، در یک نشست خبری شرکت کند و در مورد سفرش به خبرنگاران معلومات دهد.

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری افغانستان در خبرنامه‌ای خبرنگاران را پس از چاشت امروز برای یک نشست خبری دعوتت کرده است.

اشتون کارتر، وزیر دفاع امریکا به روز دوشنبه در عراق بود و در این سفرش، اعزام ۵۶۰ سرباز امریکایی را به آن کشور اعلام کرد.

هفتۀ گذشته باراک اوباما رئیس جمهور امریکا تا پایان دورۀ کاری‌اش، حضور ۸۴۰۰ سرباز امریکایی را در افغانستان اعلام کرد که با استقبال حکومت افغانستان روبرو گردید.

محمداشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در یک نشست خبری گفت که در اوایل دورۀ کاری‌اش امریکا تصمیم داشت که ۷۰۰ سرباز خود را برای حفاظت از سفارتش در افغانستان نگهدارد؛ ولی تلاش‌های حکومت در مدت دو سال توانست قناعت این کشور را فراهم کند که ۸۴۰۰ سرباز خود را در افغانستان نگهدارد.

این سفر آقای کارتر، پس از نشست وارسا در افغانستان صورت می‌گیرد، نشستی که به باور حکومت افغانستان برای این کشور پر دستاورد بود و توانست حمایت جامعۀ جهانی را در بخش آموزش، تجهیز و مشورۀ نیروهای امنیتی افغان، تا سال ۲۰۲۰ میلادی به دست بیاورد.

اعضای نشست وارسا اعلام کردند که تا سال ۲۰۲۰ میلادی، مبلغ پنج میلیارد دالر را در بخش نظامی به افغانستان کمک می‌کنند. به باور حکومت افغانستان این کمک می‌تواند نظامیان افغان را بیشتر از پیش، پخته‌تر و مسلکی‌تر سازد.

XS
SM
MD
LG