لینک های دسترسی

Breaking News

امریکا گروه بلوچ پاکستانی را شامل فهرست سیاه کرد


ایالات متحده امریکا اردوی آزادی بلوچستان را که به انجام حملات علیه اهداف محلی و خارجی در پاکستان متهم است، منحیث گروه دهشت افگنی بین المللی شناسایی کرد.

بر اساس اعلامیه وزارت خارجۀ ایالات متحده، شهروندان امریکایی پس از این نمی‌توانند هیچ گونه داد و ستد مالی با اعضای گروه آزادیخواه "اردوی آزادی بلوچستان" داشته باشند و تمامی ملکیت‌های این گروه در ایالات متحده راکد شده است.

اردوی آزادی بلوچستان در ایالت بلوچستان پاکستان فعال است؛ ایالتی که غنی از منابع طبیعی بوده و چین در بخش پروژه های عمرانی در آن میلیاردها دالر سرمایه‌گذاری می‌کند.

اردوی آزادی بلوچستان حملات دهشت افگنی علیه شهروندان محلی و چینی را که در این ایالت مصروف کار اند، نیز انجام داده است.

این گروه ماه گذشته مسوولیت حمله بر یک هوتل عصری در نزدیکی بندر گوادر را به عهده گرفت که در آن پنج نفر کشته شد.

مقامات پاکستانی از این اقدام واشنگتن استقبال کرده گفته اند که حربیارمری، رهبر فراری این گروه در بریتانیا زندگی و از همانجا خشونت‌ها را در پاکستان رهبری می‌کند.

این در حالی است که اردوی پاکستان به نقض حقوق بشر در ایالت بلوچستان متهم است. اما پاکستان اتهامات نقض حقوق بشر در جریان سرکوبی جدایی طلبان را رد کرده و رقیب تاریخی اش، هند، را به تحریک شورشگری در این ایالت متهم می‌کند.

قرار است، عمران خان، صدر اعظم پاکستان در اواخر ماه جاری به ایالات متحده سفر کرده و با دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحده و سایر مقامات این کشور ملاقات کند.

XS
SM
MD
LG