لینک های دسترسی

Breaking News

سیستم چهار روز مکتب در هفته در امریکا


صدها حوزهٔ تعلیمی عمدتاً در مناطق روستایی در غرب ایالات متحده، سیستم چهار روز مکتب در هفته را به دلیل صرفه‌ جویی در هزینه‌ ها و مزایای استخدام معلم، روی دست گرفته است.
صدها حوزهٔ تعلیمی عمدتاً در مناطق روستایی در غرب ایالات متحده، سیستم چهار روز مکتب در هفته را به دلیل صرفه‌ جویی در هزینه‌ ها و مزایای استخدام معلم، روی دست گرفته است.

شماری از مکاتب در ایالات متحده به جای پنج روز سیستم چهار روز تدریس در هفته را انتخاب کرده اند.

در این سیستم، ساعات درسی در چهار روز افزایش یافته و روز پنجم تعطیل است. تدریس چهار روزه باعث صرفه جویی و کاهش مصارف در مکاتب می شود، اما مطالعات نشان داده است که سبب کاهش نمرات شاگردان و ارزش خانه‌ها در نواحی این مکاتب شده است.

شماری از والدین می‌گویند که تعطیلی روز پنجم برای آنها درد سر ساز است، چون کار می‌کنند و توان پرداخت هزینهٔ شمولیت کودکان‌شان در کودکستان برای یک روز اضافی را ندارند.

برندی پرواینتی، مادری که از سه کودک خود به تنهایی مراقبت می‌کند، می‌گوید: "من فکر می‌کنم که تمرکز بر جذب و حفظ معلمین عالی است، اما این کار نباید به ضرر خانواده ها بیانجامد. فکر می‌کنم که انتخاب‌های دیگری هم وجود دارد که می‌ توانستند بررسی کنند."

کودکان پرواینتی چهار روز در هفته به مکتب می‌روند. او که در یکی از مکاتب حومهٔ کنزاس ستی، زبان فرانسوی تدریس می کند، از این تغییر ناراضی است و می‌گوید: "فکر می‌کنم این بحث هم وجود دارد که وظیفه مکتب این نیست که کودکان را نگهدارد. درست است، اما وظیفه مکتب ارایه آموزش با کیفیت است. فکر نمی‌ کنم افزایش ساعات درسی در چهار روز هفته برای این‌که بتوانیم یک روز رخصتی داشته باشیم، باعث بهبود نمرات متعلمین در امتحان شود."

صدها حوزهٔ تعلیمی عمدتاً در مناطق روستایی در غرب ایالات متحده، سیستم چهار روز مکتب در هفته را به دلیل صرفه‌ جویی در هزینه‌ها و مزایای استخدام معلم، روی دست گرفته است.

پرواینتی می‌گوید پرداخت پول برای مراقبت کودکان شان در روز پنجم هفته که به مکتب نمی‌روند، برای خانواده‌اش مشکل مالی ایجاد کرده است.

با این حال، نهاد تحقیقات "رند کارپوریشن" دریافته است که مکاتب چهار روزه نسبت به مکاتب پنج روز در هفته، دستاوردهای بیشتر داشته است.

کرستوفر داس، پژوهشگر در این نهاد، می‌گوید که سیستم تدریسی چهار روز در هفته سبب شده که معلمین کمتر وظایف شانرا ترک کنند و مکاتب بودجه کمتر مصرف کنند.

ولی تحقیق امسال انستیتوت "اننبرگ" در دانشگاه براون نشان داد که نمرات امتحان در مکاتب چهار روزه اندکی کاهش یافته است و ارزش خانه‌ها در نواحی مربوط به این مکاتب نیز در مقایسه با خانه‌های رهایشی که در نزدیکی مکاتب پنج روزه موقعیت دارند،‌ کاهش یافته است.

گروه

XS
SM
MD
LG