لینک های دسترسی

Breaking News

هشدار حکومت امریکا در مورد احتمال حملات سایبری شرکت های انرژی


مقامات وزارت امنیت ملی و FBI تا حال در مورد این گزارش که به تاریخ ۲۸ ماه جون به شرکت ها داده شده است، تبصره نکرده اند

حکومت ایالات متحده هشدار داده است که شرکت های سکتور هسته ای و انرژی در امریکا ممکن مورد حملات سایبری قرار بگیرند.

بر اساس یک گزارش مشترک که از سوی وزارت امنیت داخلی ایالات متحده و ادارۀ تحقیقات فدرال یا FBI نشر شده است، حد اقل از ماه می ۲۰۱۷ به این سو، هکر ها از طریق ایمیل های ملوث با ویروس، تلاش کرده اند تا به کمپیوتر های شرکت های هسته ای و انرژی رخنه کنند.

خبر گزاری رویترز که به این گزارش دست یافته است، گزارش می دهد که ایالات متحده ضمن هشدار به شرکت‌ های فعال در حوزۀ انرژی و هسته‌ ای، گفته است که حمله هکرها در مواردی هم موفق بوده است، اما به مورد مشخصی اشاره نشده است.

این گزارش هفته گذشته و زمانی به شرکت‌ های مختلف امریکایی ارسال شده که روز سه شنبه حمله سایبری گسترده برخی شبکه‌ های کامپیوتری جهان را هدف گرفت.

نگرانی پس از آن پیدا شد که هکر ها در ماه دسامبر سال گذشته، جریان برق در اوکراین را قطع کردند
نگرانی پس از آن پیدا شد که هکر ها در ماه دسامبر سال گذشته، جریان برق در اوکراین را قطع کردند

در این گزارش آمده است که "از لحاظ تاریخی، هکر های سایبری سکتور انرژی را با اهداف مختلف مورد حمله قرار می دهند که شامل جاسوسی و مختل کردند سیستم انرژی" می گردد.

مقامات وزارت امنیت ملی و FBI تا حال در مورد این گزارش که به تاریخ ۲۸ ماه جون به شرکت ها داده شده است، تبصره نکرده اند. این گزارش در حالی به شرکت های انرژی داده شده است که فعالیت های هکر ها در یک هفتۀ گذشته، افزایش یافته است.

شرکت های انرژی به شمول شرکت های که برق فراهم می کنند از ماه دسامبر ۲۰۱۶ به این سو نگران حملات سایبری بوده اند. این نگرانی پس از آن پیدا شد که هکر ها در ماه دسامبر سال گذشته، جریان برق در اوکراین را قطع کردند.

XS
SM
MD
LG