لینک های دسترسی

Breaking News

ملل متحد: حوادث طبیعی از ۱۹۷۰ به اینسو، چهار برابر شده است


انتونیو گوتیریس، منشی عمومی ملل متحد

ملل متحد می گوید حوادث طبیعی در جهان از سال ۱۹۷۰ تا حال چهار برابر بیشتر شده است.

انتونیو گوتیرس، منشی عمومی ملل متحد گفت از سال ۱۹۹۵ تا حال ایالات متحده در درجه اول و بعد چین و هند بیشترین حوادث طبیعی را متحمل شده اند.

آقای گوتیرس گفت در چند روز اخیر با وقوع توفان ها، آب خیزی ها و سیل ها از تکزاس گرفته تا هند، نیپال و سیرالئون، جهان شاهد "تشدید بی سابقه" تغییرات اقلیم بوده است.

منشی عمومی ملل متحد گفت قبل از سیلاب های اخیر تنها در سال جاری شمار تلفات جانی ناشی از حوادث طبیعی ۲۰۸۷ نفر گزارش شده بود.

امریکا در تهدید توفان دیگر

جزایر کارائیب و ساحات جنوبی ایالت فلوریدای ایالات متحده که در مسیر توفان بحری "ایرما" قرار دارند، خود را برای رویارویی با آن توفان که بسیار قوی پیش بینی شده است، آماده ساخته اند.

مرکز توفان های بحری ایالات متحده اعلام کرد که ایرما سه شنبه شب یا چهارشنبه صبح، با بادهایی به سرعت بیش از ۲۹۷ کیلومتر در ساعت، به پورتو ریکو، کیوبا و سواحل فلوریدا خواهد رسید.

به گزارش اسوشیتدپرس، در آستانه رسیدن توفان ایرما به جزایر شمال شرقی حوزه کارائیب، پروازها به آن مناطق لغو شده، مکتب ها تعطیل گردیده و از مردم خواسته شده در خانه هایشان بمانند.

قبل از این در توفان هاروی که شدت آن به تناسب توفان ایرما پائینتر بود، حدود ۶۰ نفر کشته و میلیاردها دالر خسارت بر ایالت تکزاس وارد شد.

XS
SM
MD
LG