لینک های دسترسی

Breaking News

نظامیان امریکایی گلوله باری بر لاری در افغانستان را تحقیق می کنند


نوار ویدیویی که برای مدت کوتاهی در یوتیوب نشر شد، نشان می دهد که نظامی ملبس با ینفورم قوای خاص امریکایی لاری غیر نظامی را در افغانستان نشانه گرفته است

نظامیان امریکایی مستقر در افغانستان تحقیقات در مورد نوار ویدیویی را آغاز می کنند که در آن یک نظامی در حال گلوله باری بر یک لاری باربری دیده می شود.

به نظر می رسد که ویدیوی این رویداد از همان موتری گرفته شده است که از آن بالای لاری فیر می شود.

مشخص نیست که در این گلوله باری به کسی آسیب رسیده است یا نه.

قوماندان قوای مرکزی ایالات متحده به نشریه پالیتیکو گفته است که "ویدیوی که به صورت آماتورضبط شده و در یکی از ویب سایت های عامه نشر شده، برای ما قابل نگرانی جدی است. "

جنرال جوزف ویتال، قوماندان قوای مرکزی ایالات متحده گفته است که "ویدیو را مرور کردم و در حالیکه مایوس شدم، نگرانی نیز دارم که مردم امریکا، شرکای ائتلاف، حکومت و مردم افغاستان به این باور خواهند شد که قوای امریکایی برخورد خشن داشته و در برابر وحشت که جنگ برای مردم بی گناه ایجاد کرده است، بی تفاوت است."

آقای ویتال تاکید کرده است که آنچه در ویدیو نشر شده است، نمایندگی از برخورد مسلکی قوای مرکزی ایالات متحده نمی کند.

در این تصویر دیده می شود که شیشه دست راننده پس از فیر شکسته است، اما معلوم نیست که برای راننده نیز آسیب رسیده یا نه
در این تصویر دیده می شود که شیشه دست راننده پس از فیر شکسته است، اما معلوم نیست که برای راننده نیز آسیب رسیده یا نه

قوماندان قوای مرکزی ایالات متحده همچنین گفته است که تحقیقات در مورد ویدیوی نشر شده، راه اندازی می شود و پس از نتایج به دست آمده، "اقدامات مناسب" در مورد اتخاذ خواهد شد.

این ویدیو که سه دقیقه و نه ثانیه است، از محل وقوع فیر و تاریخ آن چیزی بیان نکرده، اما زیر نویس یوتیوب نشان می دهد که در سال ۲۰۱۷ ضبط شده است.

نظامیانی که درویدیو ظاهر شده اند، ملبس با ینفورم معمولی مخصوص قوای خاص ایالات متحده است.

در ویدیو همچنان دیده می شود که نظامیان با تفنگ، نارنجک انداز و هاوان انداخت می کنند و در عین حال از طریق تماس مخابره خواهان حملۀ هوایی و توپخانه می شوند.

ویدیو همچنان نشان می دهد که یک موتر زرهی حین عبور از کنار موتر لاری کوچک که کابین آن سفید رنگ است و کارگوی آن رنگ سیاه دارد، یک فرد ملبس با ینفورم که در بام موتر نشسته است، تفنگ اش را به طرف رانندۀ لاری نشانه می گیرد و پس از فیر دیده می شود که شیشۀ دست رانندهء لاری می شکند.

پس از فیر بر رانندۀ لاری، موتر زرهی به مسیر حرکت اش ادامه می دهد، اما ویدیو نشان نمی دهد که آیا رانندهء لاری آسیب دیده است یا نه.

XS
SM
MD
LG