لینک های دسترسی

Breaking News

تعهد وزرای خارجه امریکا، جاپان و کوریای جنوبی به خلع سلاح سازی پیونگیانگ


مایک پامپییو، وزیر خارجه ایالات متحده می گوید تعزیرات اقتصادی علیه کوریای شمالی تا زمانی باقی خواهد ماند که "توقف تسلیحات هسته یی کامل و قابل تایید کوریای شمالی همانطوری که کیم جونگ اون، رهبر آن کشور توافق نمود، صورت گیرد. آقای پامپییو به روز یکشنبه با وزرای خارجه جاپان و کوریای جنوبی در توکیو ملاقات نمود.

مایک پامپییو گفت که کوریای شمالی در مورد اینکه رفع تعزیرات بعد از توقف کامل و قابل تایید تسلیحات هسته یی اش صورت خواهد گرفت، اعتراضی نکرد.

پامپییو همچنان برای پیشرفت در مذاکرات با کوریای شمالی اظهار امیدواری کرد و گفت که بیشتر صحبت های شان در مورد وقت و زمان توقف تسلیحات هسته یی آن شبه جزیره صورت گرفت.

اما آژانس خبری رسمی کوریای شمالی این مذاکرات را "فوق العاده تاسف آور" خواند و از قول یک سخنگوی وزارت خارجه کوریای شمالی گفت که سریعترین شیوه که می توان به یک شبه جزیزه عاری از سلاح هسته یی دست یافت، اقدامات دو جانبه است.

مایک پامپیو، وزیر خارجه ایالات متحده امریکا به توافقی که میان رهبران ایالات متحده و کوریای شمالی در مورد توقف تسلیحات هسته یی شبه جزیره کوریا صورت گرفت اشاره نموده گفت باید بر اساس آن توافق، اقدامات صورت گیرد.

وزیرخارجه امریکا گفت "مفهوم وسیع توقف تسلیحات هسته یی است که کوریای شمالی آن را می داند و مخالفت نکرده است. دوم اینکه آنها درک نموده اند که هرگاه توقف تسلیحات هسته یی تایید نگردد، معنی نخواهد داشت، و آنها این را تایید کردند. این چیزی است که رئیس جمهور ترمپ و کیم جونگ اون روی آن موافقه کردند."

رئیس جمهور ترمپ آقای پامپیو را مسوول نظارت تعهد رهبر کوریای شمالی در نشست بین رهبران ایالات متحده و کوریای شمالی تعیین نموده است.

آقای پامپییو به روز یکشنبه با وزرای خارجه جاپان و کوریای جنوبی در توکیو ملاقات نمود. وزرای خارجه جاپان و کوریای شمالی نیز بر تعهد خود در مورد توقف تسلیحات هسته یی کوریای شمالی تاکید ورزیدند.

در همین حال وزیر خارجه کوریای جنوبی در اشاره به توقف بعضی از تمرینات مشترک نظامی با ایالات متحده در آن کشور گفت "ما واضح ساختیم که گفت و شنود ها در مورد توقف بخش های از تمرینات مشترک نظامی با ایالات متحده در کوریای جنوبی مشترکاً صورت گرفته که هدف آن ترغیب کوریای شمالی در قسمت روند فعال و سریع توقف تسلیحات هسته یی است."

با این حال مایک پامپییو در اشاره به روند توقف تسلیحاتی هسته یی کوریای شمالی گفت مشکل خواهد بود و کار های زیادی باقی مانده است، اما گفت که پیشرفت صورت گرفته است.

XS
SM
MD
LG