لینک های دسترسی

Breaking News

خوشبینی‌ها از تحقق دیدار ترمپ و کیم


کیم یونگ چول، یک مقام ارشد کوریای شمالی برای زمینه سازی دیدار رهبران ایالات متحدۀ امریکا و کوریای شمالی، عازم نیویارک شد. این نخستین هیات عالی رتبه کوریای شمالی است که در ۱۸ سال گذشته به ایالات متحده سفر می کند.

قرار است دونالد ترمپ، رئیس جمهوری ایالات متحدۀ امریکا و کیم جونگ اون رهبر کوریای شمالی به تاریخ ۱۲ جون در سنگاپور با هم دیدار کنند.

دو رهبر در این دیدار خواست های شان را برای عاری سازی شبه جزیرۀ کوریا از وجود اسلحۀ هسته‌ای مطرح خواهند کرد.

واشنگتن از کوریای شماری خواسته است تا برنامۀ خلع سلاح سازی هسته‌ای آن کشور کامل، قابل تایید و برگشت ناپذیر باشد و پیونگ یانگ نیز به خواستار پایان یافتن "سیاست خصمانه" امریکا در قبال کوریای شمالی شده است.

هدر نوئرت، سخنگوی وزارت خارجۀ ایالات متحده گفته است که کیم یونگ چول با مایک پمپیو، وزیر خارجۀ ایالات متحده دیدار خواهد کرد که به گفتۀ وی این سومین دیدار این دو مقام خواهد بود.

کیم یونگ چال یکی از معتمدترین افراد رهبر کوریای شمالی است که در سمت رئیس پیشین استخبارات اردو کار کرده و اکنون معاون کمیته مرکزی حزب حاکم می باشد.

رئیس جمهوری ترمپ که هفتۀ گذشته، ناگهان با ارسال نامه‌ای دیدار تاریخی با رهبر کوریای شمالی را لغو کرده بود، اکنون مشتاق برگزاری این جلسه است و در تویتر نوشته است "پاسخ محکم به نامۀ من این است، تشکر از شما!"

آگاهان به این باور اند که سفر کیم یونگ چول نوید تازه‌ای برای تحقق دیدار رهبران ایالات متحدۀ امریکا و کوریای شمالی است.

XS
SM
MD
LG