لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ: نخواهیم گذاشت صنعت نفت و گاز امریکا نزول کند


دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحدۀ امریکا گفته است که هرگز اجازه نخواهد داد تا صنعت نفت و گاز امریکا نزول کند.

آقای ترمپ روز سه شنبه ۲۱ اپریل (دوم ثور) در یک پیام تویتر نوشت که به وزارت‌های انرژی و مالیۀ امریکا هدایت داده است تا برنامه‌ای را طرح ریزی کنند که بر اساس آن هزینه‌های لازم برای شرکت‌های نفتی و حفظ مشاغل در صنعت نفت مهیا شود.

روز دوشنبه ۲۰ اپریل برای نخستین بار در تاریخ، قیمت نفت خام امریکا منفی شد که دلیل آن کاهش تقاضا و افزایش عرضه بوده است. از آنجاییکه نگهداری و ذخیرۀ نفت برای تولید کنندگان امریکایی هزینۀ بلند دارد، آنان ترجیح دادند تا نرخ محصول شان را زیر صف برسانند، یعنی هم به مشتریان تیل بدهند و هم پول.

اما در چند هفتۀ اخیر هم به دلیل تولید بیش از حد تیل و هم به خاطر توقف فعالیت‌های اقتصادی که از بحران کروناویروس و قرنطین شهرها و کشورهای جهان ناشی می‌شود، نرخ نفت در جهان به شدت کاهش یافته است.

در همین حال عربستان سعودی به صفت یکی از بزرگترین تولید کنندگان نفت گفته است که در همکاری با دیگر کشورهای تولید کننده اقداماتی را برای ثبات بازار نفت اتخاذ خواهد کرد.

کشورهای عضو اوپک به اضافۀ روسیه توافق کرده‌اند که تولید نفت را ده درصد کاهش دهند، حالانکه بحران کروناویروس تقاضای جهانی را برای تیل بیش از ۳۰ درصد کاهش داده است.

XS
SM
MD
LG