لینک های دسترسی

Breaking News

هشدار مقامات قصرسفید از دخالت روسیه در انتخابات پیش روی کانگرس


سارا سندرز سخنگوی قصرسفید با جان بولتن مشاور امنیت ملی قصرسفید و روسای اف بی آی و ادارۀ استخبارات ملی امریکا

مقام‌های قصر سفید روز پنجشنبه هشدار دادند که روسیه در صدد تضعیف انتخابات پیش روی کانگرس ایالات متحده است.

آنان گفتند که دونالد ترمپ رئیس جمهور ایالات متحده به دولت دستور داده است "اقدامات گستردۀ" را به منظور محافظت از روند انتخابات در ایالات متحده اتخاذ کند.

این نشست خبری روز پنجشنبه در قصر سفید، به منظور تشریح اقدامات دولت آقای ترمپ برای جلوگیری از دخالت خارجی در انتخابات امریکا و محافظت از آرای مردم برگزار شد، برگزار شده بود.

دن کوتس، مدیر استخبارات ملی امریکا در نشستی خبری در قصر سفید که به طور مستقیم از رسانه‌ها پخش شد گفت، "جامعه استخباراتی همچنان نگران تهدیدهایی علیه انتخابات پیش رو در امریکا، هم انتخابات میان ‌دوره‌ای کنگره در پائیز و هم ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ است".

مقامات امنیتی قصرسفید در کنفرانس خبری حضور یافتند که به گونۀ مستقیم در سرتاسر امریکا به نشر رسید.
مقامات امنیتی قصرسفید در کنفرانس خبری حضور یافتند که به گونۀ مستقیم در سرتاسر امریکا به نشر رسید.

​آقای کوتس در این نشست که مشاور امنیت ملی قصر سفید و روسای دیگر نهادهای استخباراتی نیز حضور داشتند، در ارتباط با دخالت روسیه در انتخابات میان دوره یی امریکا گفت که شاهد کارکردگی گستردۀ تبلیغاتی از جانب روس‌ها بوده اند که هدف آنان تضعیف و ایجاد دو دستگی در ایالات متحده امریکا می باشد.

کرسیتوفر ری، رئیس ادارۀ تحقیقات فدرال امریکا یا "اف بی آی"، نیز با اعلام این که این نهاد تحقیقاتی را در زمینۀ دخالت‌ در انتخابات آغاز کرده است گفت "می‌دانیم روس‌ها سعی کرده‌اند کمپیوترهای داوطلبان انتخابات و مقام‌های دولتی را، به هدف سرقت معلومات، هک کنند".

او همچنین خاطر نشان کرد که روسیه تنها کشوری نیست که تلاش می‌کند نظام انتخاباتی ایالات متحده را تضعیف و بر روند آن تاثیر بگذارد.

جان بولتون، مشاور امنیت ملی رئیس جمهور ترمپ هم گفت که رئیس جمهور "اقدامات بی‌سابقه‌ را برای تنبیه روسیه" رهبری می‌کند. آقای بولتون در نامه‌ای به دموکرات‌های سنا هم نوشته است " رئیس جمهور ترمپ دخالت در نظام حکومتی منتخب ایالات متحدۀ امریکا را تحمل نکرده و نخواهد کرد."

کریستین نیلسون، وزیر امنیت داخلی ایالات متحده نیز به همراه آقای ری و کوتس، اوایل هفته در نشستی مشترک در نیویارک با مدیران شرکت‌های تجاری، مالی و مخابراتی امریکا، در مورد تهدیدهای سایبری و اقدامات دولت برای ارتقای توان دفاعی و تقویت امنیت ایالات متحده در این حوزه، شرکت کرده بودند.

XS
SM
MD
LG