لینک های دسترسی

Breaking News

ایالات متحده بیش از یک میلیارد دالر اضافی به اوکراین می‌فرستد 


وزارت مالیه ایالات متحده می‌گوید که به اوکراین ۱.۲ میلیارد دالر اضافی می‌فرستد تا نیروهای این کشور در مقابل تهاجم روسیه به مقاومت خویش ادامه دهند.

جنیت یلین، وزیر مالیه ایالات متحده، در جریان سفر‌ش به اوکراین با ولادمیر زیلینسکی، رییس جمهور این کشور، ملاقات کرده و انتقال ۱.۲ میلیارد دالر به حکومت این کشور را اعلام کرد.

وزیر مالیهٔ امریکا گفت که این پول نخستین بخش از ۱۰ میلیارد دالری است که امریکا در چند ماه آینده به اوکراین فراهم خواهد کرد.

او افزود: "حمایت اقتصادی ما کمک می‌کند تا تحت شرایط فوق العاده حکومت اوکراین و ادارات خدمات مهم را فعال نگهدارد، به شمول پرداخت معاشات به مامورین ملکی، کارمندان اطفاییه و معلمان."

ایالات متحده از حامیان کلیدی مالی و نظامی اوکراین بوده و در جریان یک سال گذشته در حدود ۵۰ میلیارد دالر به این کشور کمک فراهم کرده است.

وزیر مالیهٔ امریکا در جریان سخنرانی‌اش بر اهمیت حکومتداری خوب تاکید کرده گفت که "شفافیت و حسابدهی در حالی بیشتر از همه وقت دیگر به امر بیشتر مهم مبدل خواهد شد که اوکراین زیربناهایش را بازسازی می‌کند".

یلین افزود که واشنگتن به اقدام بیشتر متحدین‌اش مانند صندوق بین المللی پول تاکید خواهد کرد. او گفت که از این اداره انتظار دارد تا به زودی یک برنامهٔ مالی را برای اوکراین ایجاد کند.

XS
SM
MD
LG