لینک های دسترسی

Breaking News

تاسیس فرماندهی فضایی ایالات متحده امریکا


قوماندانی فضایی امریکا امروز (چهارشنبه، ۲۹ آگست) طی مراسمی به میزبانی دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحده رسماً افتتاح می‌شود.

قوماندانی فضایی (SPACECOM) به رهبری جنرال جان ریموند، یازدهمین قوماندانی محاربوی ایالات متحده است که شامل عملیات های نظامی می شود.

تاسیس قوماندانی فضایی، تلاش های یک دهه گذشته برای شناسایی و بهبودی قابلیت های تکنالوژیکی نظامی ایالات متحده در فضا را سرعت خواهد بخشید.

مارک اسپر، وزیر دفاع ایالات متحده ماه گذشته در جریان نشست استماعیه تاییدی قوماندان فضایی گفت: " فکر می‌کنم نیاز داریم تا دامنۀ فضایی را به گونه کامل به یک حوزه جنگی مبدل سازیم."

ایالات متحده به گونه روز افزون متکی به ماهواره های است که خدماتی مانند مخابرات، ردیابی، استخبارات و غیره را فراهم می‌کند؛ خدماتی که برای بخش نظامی و اقتصاد ملی حیاتی است.

بر اساس معلومات وزارت دفاع امریکا، قوماندانی فضایی مسوول تنش زدایی، دفاع از آزادی عمل در فضا، انسجام نیروهای مشترک در فضا و فراهم آوری قابلیت های فضایی مرتبط به محاربه خواهد بود.

برخی از مقامات ایجاد این قوماندانی را گامی بسوی ایجاد یک نیروی فضایی منحیث یک بخش متمایز نظامی می پندارند.

مایک پنس، معاون رییس جمهور ایالات متحده هفته گذشته گفت که نیروی فضایی ایالات متحده متضمن آمادگی امریکا برای دفاع از مردم و علایق و دفاع از ارزش های این کشور در فضا و زمین خواهد بود.

کانگرس امریکا باید به نیروهای فضایی ایالات متحده بودجه و صلاحیت بدهد که به گفتۀ آقای پنس به زودی به واقعیت خواهد پیوست.

ایالات متحده در گذشته نیز قوماندانی فضایی داشت، اما در سال ۲۰۰۲ منحل و وظایف آن به قوماندانی استراتیژیک ایالات متحده گسیل شد.

XS
SM
MD
LG