لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ: حکم ستره محکمه امریکا "یک پیروزی بزرگ" است


آرشیف: دونالدترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده

به دنبال موافقت ستره محکمۀ ایالات متحده به اجرای فوری بخش های از فرمان مهاجرتی، رئیس جمهور ایالات متحده، طی بیانیۀ این تصمیم را "یک پیروزی" برای ایالات متحده خواند.

ستره محکمۀ ایالات متحده روز دوشنبه، با اعمال محدودیت ها بر حکم محاکم فدرال مبنی بر منع فرمان مهاجرتی ترمپ، با اجرای فوری بخش هایی از آن فرمان موافقت کرد.

در واکنش به این حکم ستره محکمۀ ایالات متحده، آقای ترمپ در اعلامیه یی "حفظ امنیت شهروندان امریکایی" را مهمترین وظیفه رئیس جمهوری اش اعلام کرد و از تصمیم قضات ستایش به عمل آورد.

آقای ترمپ نگاشته است که تصمیم قضات ستره محکمۀ امریکا، در اجرای فوری بخش های از فرمان مهاجرتی، یک "پیروزی برای امنیت ملی امریکا" می باشد.

رئیس جمهور ترمپ در واکنش به رأی روز دوشنبۀ ستره محکمۀ امریکا طی پیامی در تویتر نوشت، "از تصمیم ۰-۹ ستره محکمۀ ایالات متحده متحده بسیار سپاسگزارم. ما باید امریکا را امن نگاه داریم!"

حکم روز دوشنبه ستره محکمۀ ایالات متحده، با منع ۹۰ روزۀ ورود شهروندانکشور های لیبیا، ایران، سومالیا، سودان، سوریه، و یمن به ایالات متحده امریکا و همچنان منع ۱۲۰ روزۀ ورود پناهجویان به داخل امریکا موافقت کرده است.

رئیس جمهور ترمپ، به منظور تحقق تعهدات انتخاباتی اش، اندکی پس از آغاز ریاست جمهوری، نخستین فرمان مهاجرتی خود را صادر کرد که در آن خواستان محدودیت موقت بر ورود شهروندان هفت کشور عمدتاً مسلمان نشین به ایالات متحده شده بود.

آن فرمان با مخالفت برخی محاکم فدرال مواجه گردید و ناکام شد.

نسخه دوم آن فرمان نیز که علاوه بر تغیر برخی واژه ها، نام عراق از آن حذف شده بود با مخالفت برخی قضات محاکم فدرال امریکا روبرو گردید و یکبار دیگر به تعلیق درآمد.

پس از دو بار به تعلیق درآمدن آن فرمامین رئیس جمهور ترمپ، قرار شد تصمیم نهایی در ستره محکمۀ ایالات متحده گرفته شود.

تصمیم ستره محکمه

ستره محکمه ایالات متحده بخش‌ های کلیدی محدودیت‌های اعمال شده از سوی محاکم فدرال امریکا را علیه فرمان مهاجرتی آقای ترمپ لغو کرد و وعده سپرد که تمامی بحث ها در این رابطه تا خزان پیش رو شنیده و بررسی خواهد شد.

حال با تصمیم جدید ستره محکمۀ ایالات متحده، تا زمان رسیدگی این نهاد به قضیه، تا حدود چهار ماه دیگر، اجرای بخش‌ هایی از فرمان آقای ترمپ دوباره آغاز می‌شود.

شبکه خبری فاکس گفته است که این یک پیروزی برای دولت آقای ترمپ به شمار می رود.

ستره محکمۀ ایالات متحده به تاریخ ۲۶ جون گفت "فرد یا نهاد امریکایی که رابطۀ واقعی با یک شخص مایل به ورود به ایالات متحده امریکا به عنوان پناهنده داشته باشد، اگر آن فرد ویزه دریافت نکند، می تواند شکایت کند."

مسئله تصمیم گیری و دعوی درباره مسئله منع صدور ویزه برای شش کشور خاص، در اواخر ماه جنوری ۲۰۱۷ آغاز شد و از همان آغاز با اعتراض و بروز مظاهرات اعتراضی در شهرهای مختلف ایالات متحده امریکا همراه شد.

XS
SM
MD
LG