لینک های دسترسی

Breaking News

انتقاد سرینا ویلیمز از تبعیض جنسیتی با زنان وزرشکار


سرینا ویلیمز، زن امریکایی است که توانسته است پس از مادر شدن دوباره به میدان تینس حضور یابد.

شرکت تولید محصولات ورزشی "نایکی"، در بخش اعلانات مراسم اسکار، آگهی را در رابطه به موضوع اجتماعی در مورد تفاوت‌های زنان و مردان در محیط کار پخش کرد.

در آن اعلان، سرینا ویلیمز، بازیکن مشهور تنیس جهان ایفای نقش کرده است.

خانم سرینا در این ویدیو از "تبعیض جنسیتی در عرصه ورزش" صحبت کرده و گفته است که اگر "زنی بخواهد مقابل یک مرد بازی کند او را دیوانه می‌خوانند، اگر رویای تساوی با مردان را در سر داشته باشد خیال‌پرداز نامیده می شود، یا اگر عصبانی شود او را غیرمنطقی و دیوانه می‌خوانند."

این قهرمان ۲۳ مرتبه یی بازی های بزرگ تینس جهان، به موارد متعددی که زنان در عرصه ورزش پیشرفت کرده‌اند – از رقابت ورزشی با رعایت حجاب تا مربی‌گری یک تیم بسکتبال – اشاره کرده و گفته است "اگر اینها دیوانگی است بگذارید شما را دیوانه بخوانند و نشان دهید که یک دیوانه قادر به انجام چه کارهایی است".

سرینا ویلیمز، چندی پیش در جریان بازی نهایی جام بزرگ تینس امریکا در شهر نیویارک با کارلوس راموس، داور مسابقه، درگیر یک جدال لفظی شد و در نهایت مجبور شد ۱۷ هزار دالر جریمه بپردازد.

خانم ویلمیز با انتقاد از برخورد دوگانه در برابر بازیکنان مرد و زن می‌گوید "بازیکنان مرد بارها با راموس {داور میدان} دعوا کرده‌اند و تنبیه نشدند".

این موضوع باعث شد گفت‌وگویی در مورد "تبعیض جنسیتی" پیرامون نشان دادن احساسات در محیط کار باز شود.

بسیاری بر این باور اند که درک نادرست از احساساتی بودن زنان در محیط کار، مانع پیشرفت آنها می‌شود و می‌گوید اگر زنی در محیط کار واکنش‌های احساسی نشان دهد، او را خشن و غیرمنطقی می‌نامند، در حالی که اگر همین رفتار از یک مرد سر بزند، او را پرشور توصیف می‌کنند.

XS
SM
MD
LG