لینک های دسترسی

Breaking News

هزاران سرباز امریکایی به سرحد با مکسیکو اعزام می شود


وزارت دفاع ایالات متحده امریکا ۵۲۰۰ سرباز را به سرحد این کشور با مکسیکو اعزام خواهد داشت تا به محافظین سرحدی در امر رسیدگی به کاروان پناهجویان از امریکای لاتین که به سمت ایالات متحده در حرکت اند، کمک کند.

این درحالی است که دوشنبه کاروان پناهجویان هندوراس بعد از پیمودن صدها کیلومتر راه از امریکایی مرکزی از سرحد جنوبی مکسیکو به شهر سانتیگونیلتیپک ایالت اوکساگا، رسیده اند.

این مهاجرین برای رسیدن به ایالات متحده باید از سرحد مکسیکو عبور کنند. رئیس جمهور ترمپ به کرات رسیدن رقم بالای مهاجرین به امریکا را تهاجم به این کشور خوانده و گفته است که اردو منتظر آنها است.

بروز دوشنبه یکی از جنرال های ارشد امریکایی اعلام نمود که حدود ۵۲۰۰ سرباز امریکایی بشمول سربازان مسلح را برای تجدید کوشش های رئیس جمهور ترمپ جهت تامین امنیت سرحدات با مکسیکو، به محل اعزام خواهند شد.

خوان رمون مورسیا، پناهجو از هندوراس گفت "بله، من شنیدم و دیدم. ما از اخبار دریافتیم و نظامیان امریکایی در سرحد امریکا استند و همه جا استند، و آنها نیروهای بیشتر می فرستند، اما هدف ما رسیدن به امریکا است.

رئیس جمهور ترمپ در چند راهپیمایی اخیر تبلیغات انتخاباتی، در مورد کاروان پناهجویان از امریکایی مرکزی صحبت نمود و در تویترس نوشت که اردو انتظار فرمان او است و به همین دلیل سربازان امریکایی به سرحد فرستاده میشوند.

رئیس جمهور ترمپ گفت "دموکرات های کاروان ها را می خواهند و کاروان پناهجویان را خوش دارند. خیلی ها متعجب اند که کی کاروان را آغاز کرد."

مقامات امریکایی میگویند که حدود شش هزار پناهجو از امریکایی مرکزی به سمت ایالات متحده در حرکت اند.

بریندا گونزالاس، مهاجر گواتیمالایی می گوید "شاید بیست روز یا یک ماه می شود - حساب از دستم رفته است - اما خداوند بزرگ است و با مردم خوبی مواجه شدم شدم و مرا زیاد کمک کردند.

برخی از پناهجویان در نزدیک غرفه تیلیفون صف بسته بودند، و زنان و کودکان شب را در زیر سقف ادیتوریم شهر گذشتاندند.

جینا گریبو، نماینده بنیاد مردم بدون سرحد می گوید "ما تقاضا داریم تا هر یک از این افراد با موتر از اینجا منتقل شوند چون هر کدام پیاده صدها کیلومتر را پیموده است."

اما رئیس جمهور ترمپ گفته است که هر فردی که خواهان آمدن به امریکا است، باید با گذراندن پروسه قانونی وارد این کشور شود.

مکسیکو پیشنهاد داده کارت های هویت موقت و کار را به این مهاجرین که تقاضای پناهجوی را در ان کشور اعطا می کند و اینکار روی هدف کوشش به توقف رفتن آنها به سمت ایالات متحده صورت گرفت.

مقامات امریکایی به آژانس خبر رسانی رویترز هفته گذشته گفتند که اردو نقش فعالی را نداشته و درعوض انجنیر ها، پیلوت ها و کارمندان امداد برای رسیدگی به کاروان پناهجویان به منطقه اعزام می شوند.

XS
SM
MD
LG