لینک های دسترسی

Breaking News

قصرسفید: ترمپ می خواهد پوتین را به دیدار از امریکا دعوت کند


قصرسفید، شهر واشنگتن دی سی ایالات متحده
قصرسفید، شهر واشنگتن دی سی ایالات متحده

رئیس جمهور ایالات متحده قصد دارد از ولادیمیر پوتین همتای روسی اش، برای سفر به واشنگتن در خزان آینده دعوت کند.

سارا سندرز سخنگوی قصر سفید، روزپنجشنبه گفت که دونالدترمپ از جان بولتون مشاور امنیت ملی خود خواسته است این دعوت را به کرملین ابلاغ کند.

اسوشیتدپرس گزارش داده که احتمال میرود قصر سفید، محل دیدار احتمالی دوم دو رئیس جمهور باشد، با این حال سارا سندرز از ذکر محل قطعی آن، خودداری کرد.

این خبر ساعاتی پس از آن منتشر شد که رئیس جمهور ترمپ در پیامی تویتر، دیدار این هفته اش را با آقای پوتین، یک "موفقیت بزرگ" خواند و گفت مشتاق دیدار دوم با اوست.

سارا سندرز، سخنگوی قصرسفید از محل دیدار دو رئیس جمهور چیزی نگفت.
سارا سندرز، سخنگوی قصرسفید از محل دیدار دو رئیس جمهور چیزی نگفت.

روابط واشنگتن و مسکو، به دلیل برخی مسائل عمده – مانند بحران اوکراین، جنگ سوریه و دخالت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ ایالات متحده – به شدت رو به سردی گذاشته است.

همین سبب شده است برخی، از هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه، انتقادهای را در مورد آنچه رویکرد "ملایم" آقای ترمپ در برابر رئیس جمهور روسیه می‌خوانند، مطرح سازند.

دونالدترمپ، ضمن یادآوری از برخی اقدامات قصر سفید علیه کرملین، میگوید هیچ دولتی به اندازه دولت وی با اقدامات روسیه برخورد نکرده است.

دونالدترمپ و ولادمیر پوتین، روز دوشنبه شانزدهم جولای در هلسینکی، پایتخت فنلند با هم ملاقات کردند که به گفتۀ آقای ترمپ، مسایل عمده به شمول ایران و مداخلۀ روسیه در انتخابات ریاست جمهوری امریکا به بحث گرفته شد.

XS
SM
MD
LG