لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ: می‌خواهم بدانم ما در افغانستان چه می‌خواهیم


دونالدترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده امریکا

رئیس جمهور ایالات متحده می خواهد بداند که نیرو های امریکایی چرا در جنگ که نزدیک به هفده سال از آن می گذرد، در افغانستان حضور دارند.

دونالدترمپ، روز سه شنبه در صحبت با چهار افسر نظامی امریکا که در افغانستان خدمت کرده اند، خواست از دیدگاه آنان در مورد "گام های آیندۀ ایالات متحده در جنگ افغانستان" آگاهی حاصل کند.

آقای ترمپ گفت که می خواهیم افکار و دیدگاه این "چهار سرباز بزرگ را که زمان زیادی را در افغانستان سپری کرده اند بدانیم، چرا که این افراد در میدان جنگ بوده و احتمالاً در بارۀ اوضاع، بهتر از هر کسی دیگری آگاهی دارند."

دونالد ترمپ در ملاقات با افسران امریکایی گفت که جنگ افغانستان "دراز ترین جنگ امریکا است ... تقریباً سال های زیادی در آنجا حضور داریم که نزدیک به ۱۷ سال می شود و من می خواهم بدانم که چرا در این ۱۷ سال در افغانستان هستیم."

ملاقات رئیس جمهور ترمپ با سربازان نظامی امریکایی خدمت کرده در افغانستان، در حالی صورت می گیرد که قرار است وزارت دفاع ایالات متحده در بارۀ اعزام سربازان اضافی به افغانستان به زودی تصمیم خود را اعلام کند.

رئیس جمهور ترمپ در نشست قصرسفید با سربازان امریکایی تاکید کرد "که می خواهم بدانم در آنجا چه می گذرد و باید براساس مفکوره های جدید چه انجام دهیم."

آقای ترمپ خطاب به مایکل واگنر، زکاری بومن، هنری آدامز افسران اردو و ایریک بریچ افسر نیروی هوایی امریکا گفت که مفکوره های زیادی از افراد متعددی شنیده است؛ اما، "می خواهم از کسانی که در میدان جنگ بوده اند بشنوم".

رئیس جمهور ایالات متحده ماه گذشته وزارت دفاع امریکا را صلاحیت داد تا در بارۀ شمار سربازان نظامی امریکایی در افغانستان تصمیم بگیرد.

از آغاز دورۀ ریاست جمهوری آقای ترمپ، تاکنون ستراتیژی مشخصی این اداره در بارۀ افغانستان واضع نشده است؛ اما، مقامات ارشد نظامی این کشور به شمول وزیر دفاع و مشاور امنیت ملی قصرسفید، سفری به افغانستان داشته و با مقامات افغان و فرماندهان امریکایی و ناتو دیدار کرده اند.

انتظار می رود به زودی، جیم متیس، وزیر دفاع امریکا ستراتیژی بازنگری شدۀ ایالات متحده را در باره جنگ افغانستان، به قصرسفید پیشکش کند که در آن اعزام بین ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ سرباز اضافی شامل است.

XS
SM
MD
LG