لینک های دسترسی

Breaking News

دونالد ترمپ با رئیس جمهور مکسیکو ملاقات کرد


دانلد ترمپ نامزد حزب جمهوری خواه با انریک پینا نیتو، رئیس جمهور مکسیکو در شهر مکسیکو دیدار کرد.

آقای پینا نیتو گفت که دیدار ترمپ نمایانگر این مسئله است که مکسیکو و ایالات متحده برای یک دیگر از اهمیت زیادی برخوردار اند.

رئیس جمهور مکسیکو در کانفرانس خبری به تعقیب ملاقات با دانلد ترمپ گفت که روابط دوجانبه میان دو کشور باید بر اساس احترام متقابل استوار باشد.

آقای ترمپ در گذشته مکسیکو را به باد تمسخر گرفته گفته بود که این کشور جنایتکاران، بی عفت کنندگان زنان و مهاجران جانی را به ایالات متحده می فرستد و از قرار داد بیست ساله تجارتی که با ایالات متحده دارد استفاده سو کرده و باعث متضرر شدن کارگران امریکایی می گردد.

دونالد ترمپ گفته بود "وقتی مکسیکو مردم خودرا به ما می فرستد، بهترین های خودرا نمی فرستد. آنها مردمانی را می فرستند که خیلی معضل دارند و آنها این معضلات را به این جا می آورند. آنها با خود مواد مخدره را می آورند، آنها با خود جرایم را می آورند، در میان آنها بعضی از بی عفت کنند گان زنان نیز وجود دارد."

ترمپ در جای دیگری گفت که مکسیکویی ها مردم ایالات متحده را از لحاظ اقتصادی می کشند.

ترمپ در یکی از گردهما یی های مبارزات انتخاباتی اش گفته بود. او گفت "وقتی ما مکسیکویی هارا در سرحدات خویش ملاقات می کنیم، آنها به ما به خاطر حماقت ما می خندند. حالا آنها ما را در عرصه اقتصاد شکست می دهند آنها دوستان ما نیستند. اما آنها ما را ازلحاظ اقتصادی می کشند."

او با ابراز این درخواست که دیوارحصار کننده ای را در مرز با مکسیکو می سازد تا از ورود مهاجران غیر قانونی به ایالات متحده جلوگیری کند باعث شد که میلیونها جمهوری خواه را به طرفداری از خود تجهیز کند.

علاوتا او گفته است که خواهد کوشید خود مکسیکو هزینه اعمار این دیوار را بپردازد. رئیس جمهور مکسیکو به طور فوری این خواست ترمپ را رد کرده بود.

پینا نیتو گفت او و ترمپ مذاکرات سازنده و بازی داشتند. او گفت با استفاده از فرصت به ترمپ گفت که مکسیکویی های ایالات متحده در بسیاری از موارد در بهبودی زندگی دراین جا نقش برازنده ای داشته اند.

ترمپ به نوبه خود در کانفرانس مطبوعاتی گفت که او نسبت به امریکایان مکسیکویی الاصل احساس خیلی خوبی دارد. او گفت "آنها مردمان فوق العاده و نهایت کوشا می باشند."
اما با آنهم او خواهان ختم مهاجرات های بی قانونی از مسکسیکو به ایالات متحده امریکا گردید. او گفت هر کشور حق دارد دیوار فزیکی را برای حفظ کشورشان از مهاجران غیرقانونی اعمار کند.
دانلد ترمپ به یک بارگی دیدار از شهر مکسیکوی خویش را وقتی اعلان کرد که رئیس جمهور مکسیکو از هردو کاندید دانلد ترمپ و هیلری کلنتن برای باز دید از مکسیکو دعوت به عمل آورد.

پینا نیتو بعد از ماه ها سخنان تمسخر آمیز نسبت به کشورش اورا به موسولینی و هیتلر تشبیه کرد و ازین که او می خواهد با ترمپ دیداری کند موجی از اعتراضات را باعث گردید. بدبینی نسبت به او درمکسیکو زیاد می باشد. ویسنت فاکس رئیس جمهور اسبق مکسیکو در گفتگویی با سی ان ان گفت که او نمی داند چرا پینا نیتو چنین دعوتی را به ترمپ داد.

دیدار ترمپ از مکسیکو به اهمیت بیانیه او در مورد مهاجرت در اواخر روز در ایالت اریزونا افزود. این سفر به نامزدی او در حالی صبغه بین المللی بخشید که او نسبت به هیلری کلنتن به طور نمایان عقب مانده است.

با آنکه ترمپ در روزهای اخیر نسبت به مهاجرت نوعی نرمش از خود تبارز می دهد ولی موقف او برای ایجاد دیوار بین مکسیکو و ایالات متحده هنوز پا برجا است.

پینا نیتو گفت که او بخاطر منافع مکسیکو اقدام به دعوت از دو نامزد ریاست جمهوری ایالات متحده کرد. ولی رئیس امور مخابراتی اش طی بیانیه از ترمپ بخاطر بیانیه های اهانت آمیزش نسبت به مکسیکو انتقاد کرد.

درعین حال خانم کلینتن خواهان حفظ سرحدات می باشد لیکن از اصلاحات مهاجرت پشتیبانی کرده و می خواهد مهاجران بی سند را که همین اکنون در ایالات متحده زندگی دارند از یک طریقی به تابعیت این کشور سوق دهد. اما اینکار او با مخالفت حزب جمهوری خواهان که در هردو مجلس ایالات متحده در اکثریت اند مواجه خواهد گردید.

هیلری کلنتن می خواهد نخستین زن رئیس جمهور ایالات متحده باشد و هم اکنون نسبت به دانلد ترمپ ٥،٣ در صد پیشی دارد.

تعداد زیادی از تحلیلگران سیاسی به این عقیده اند که ممکن هیلری کلنتن نخستین زن رئیس جمهور امریکا گردد اما همچنین می گویند که وضیعت تا آن وقت خاصتا بعد از رویارویی با ترمپ در سپتمبر و اکتوبر در تغیری است پیش بینی را دشوار می سازد.

XS
SM
MD
LG