لینک های دسترسی

Breaking News

ساحۀ وسیع در شمال کالیفورنیا طعمۀ حریق شد


یک آتشسوزی گسترده و مهیب در ایالت کلیفورنیای امریکا، تا حال ۱۱ نفر را هلاک و بیش از ۱۰۰ تن دیگر را مجروح ساخته است. این آتشسوزی هولناک، شب یکشنبه در یک منطقۀ شمال ایالت کلیفورنیا آغاز گشت. پولیس، هزاران نفر را از ساحۀ آتشسوزی به مناطق امن منتقل ساخته است.

ماۀ اکتوبر اوج فصل آتش سوزی در ایالت کلفورنیا می باشد. آتشسوزی که در حال حاضر جریان دارد، تا حال حدود ۲۵۰۰۰ هکتار زمین را تخریب کرده و بیش از ۱۵۰۰ خانه و ساختمان های تجارتی را از بین برده، و حدود ۲۰۰۰۰ نفر را بیجا ساخته است.

تلاش ها برای خاموش ساختن این آتشسوزی جریان دارد، اما این که چه مدت زمانی را دربر خواهد گرفت، معلوم نیست. مقامات گفته اند که رقم خسارات و تلفات ناشی از این حریق، ممکن افزایش پیدا کند.

پس از شعله ور شدن این آتش، در مناطق نپا، سونوما و یوبای ایالت کلیفورنیا، حالت اضطرار اعلام شده است. مقامات میگویند که ناوقت شب یکشنبه چهارده واقعۀ حریق همزمان رخ داد و با کمک بادها به سراسر منطقه سرایت کرد.

بزرگترین آتشسوزی در منطقۀ نپا جریان دارد. نپا با داشتن تاکستانها شهرت زیاد دارد. به گفتۀ مقامات، در حال حاضر رسیدگی به این آتش سوزی تنها از طریق هوا امکان پذیر میباشد. در کنار تیم های نجات، گارد ملی ایالت کلفورنیا نیز در عملیات نجات مردم همکار شده است.

مایک پنس، معاون رئیس جمهور ایالات متحده که در حال بازدید از ایالت کلیفورنیا می باشد، نیز گفته است که حکومت مرکزی در همکاری با کلیفورنیا و آسیب دیدگان این حریق قرار دارد.

در کنار آتش سوزی فعلی در شمال ایالت کلیفورنیا، مقامات هشدار داده اند که جنوب این ایالت نیز با شدت گرفتن باد موسوم به سنتا انا، با خطر آتش سوزی روبروست. مقامات محل، باشندگان سراسر ایالت کلیفورنیا را در حالت آماده باش قرار داده و از آنان خواسته اند که در صورت ضرورت آمادۀ بیرون شدن از نقاط خطرناک باشند.

XS
SM
MD
LG