لینک های دسترسی

Breaking News

استعفای رئیس استخبارات ملی امریکا، قبل از آمدن ترمپ


جیمز کلپر مدت شش سال رئیس ادارۀ استخبارات ملی امریکا باقی ماند

رئیس ادارۀ استخبارات ملی امریکا، قبل از آن که دونالد ترمپ به حیث رئیس جمهور جدید کشور قدرت را تسلیم شود، از مقام اش کنار رفت.

جیمز کلپر رئیس ادارۀ استخبارات ملی ایالات متحده گفت که او استعفأنامه اش را رسماً تسلیم داده است. آقای کلپر از دیر زمانی گفته بود که در پایان دورۀ ریاست جمهوری اوباما، از سمت خود کنار خواهد رفت.

او امروز پنجشنبه به کمیتۀ استخبارات مجلس نمایندگان در کانگرس گفت که استعفأ نامۀ خود را شام دیروز چهارشنبه، تسلیم داده است.

جیمز کلپر از ماه اگست سال ۲۰۱۰ بدینسو، ریاست ادارۀ استخبارات ملی ایالات متحده را برعهده داشت. او قبلاً جنرال نیرو های هوایی و سپس رئیس استخبارات نظامی بود.

تحریف بررسی های نظامی امریکاییان

ادارۀ استخبارات ملی در ایالات متحده گزارش تازه ای را به کانگرس سپرد که بر اساس آن، ممکن هست ادارۀ رئیس جمهور اوباما جهت تبارز موفقیت واپسین روز های رئیس جمهور برحال ایالات متحده، دست آورد ها در نبرد با طالبان و داعش را، از حد حقیقی، خوشبینانه تر جلوه داده باشد.

یک سروی ادارۀ استخبارات ملی ایالات متحده دریافته که منسوبین قوماندانی مرکزی اردوی امریکا، اعتماد شان را مبنی بر این که اراکین مافوق شان تحلیل و بررسی های آنها را تحریف نمیکنند، از دست داده اند.

بیشتر منسوبین این نهاد که نظرپرسی شده اند، به این عقیده اند که نتایج بررسی های نظامی شان، دست ناخورده باقی نمانده است.

سنتکام یا قوماندانی مرکزی اردوی امریکا، مأموریت های محاربوی در شرق میانه و جنوب آسیا به شمول افغانستان را نظارت میکند. یافته های این سروی، موضوع داغ مورد بحث امروز در مجلس نمایندگان امریکا خواهد بود.

XS
SM
MD
LG