لینک های دسترسی

Breaking News

امریکا، بمباردمان اچین ننگرهار را برای کوریا مثال زد


مایک پنس، معاون رئیس جمهور ترمپ، امروز به کوریای شمالی هشدار داد که ایالات متحده، و کوریای جنوبی دیگر تحمل آزمایش های راکتی و هستوی کوریای شمالی را نخواهند داشت.

آقای پنس که به کوریای جنوبی سفر کرده است، در دیدار با رئیس جمهور موقت آن کشور گفت که حملات اخیر ایالات متحده در سوریه و افغانستان، نشان دهندۀ عزم قوی رهبر جدید ایالات متحده میباشد.

معاون رئیس جمهور ترمپ در صحبت هایش گفت که "از ۱۹۹۲ بدینسو، امریکا و متحدین آن، همدست، برای خلع سلاح هستوی شبه جزیرۀ کوریا کوشیده اند. امیدواریم که این هدف از طرُق مسالمت آمیز بدست آید، اما همۀ گزینه ها رویدست است." آقای پنس اقدامات اخیر نظامی امریکا را برای کوریای شمالی مثال داده و افزو: "در دو هفتۀ گذشته، جهان شاهد قوت و ارادۀ رئیس جمهور جدید امریکا با اقدامات اش در سوریه و افغانستان بود. برای کوریای شمالی خوب خواهد بود که عزم او، و یا قوت نیرو های مسلح ایالات متحده در منطقه را، به آزمون نکشد!»

او همچنان اعلام داشت که امریکا و کوریای جنوبی، نصب سیستم دفاع راکت موسوم به تاد در شبه جزیرۀ کوریا را تکمیل خواهد ساخت، گامی که چین از آن ناخوش است.

‎مایک پنس معاون رئیس جمهور امریکا برای دیدار از چهار کشور منطقۀ آسیا پسیفیک سفر کرده و هدف آن اینست تا نشان دهد که ادارۀ رئیس جمهور ترمپ، آن منطقۀ پرتنش را از نظر نیافگنده است.

عکس العمل روسیه

وزیر خارجۀ روسیه میگوید امیدوار است که ایالات متحده، دیگر از اقدامات یک جانبه اش، مثل حملۀ اخیر بر سوریه، اجتناب ورزد.

سرگی لاوروف، وزیر خارجۀ روسیه این نکته را امروز در حالی در یک کنفرانس مشترک خبری با وزیر خارجۀ سینیگال در ماسکو بیان داشت که مایک پنس معاون رئیس جمهور امریکا، از احتمال هرگونه اقدام علیه کوریای شمالی سخن گفت.

دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحدۀ امریکا، که در زمان مبارزات انتخاباتی اش از تقویت روابط میان واشنگتن و ماسکو صحبت میکرد، چند روز قبل پذیرفت که اکنون این روابط شاید به پایین ترین سطح آن نزول کرده باشد.

XS
SM
MD
LG