لینک های دسترسی

Breaking News

آیا امریکا آمادۀ دفع مداخلات در انتخابات آینده است؟


دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحدۀ امریکا، میگیود کشورش آماده است تا با هر گونه دخالت خارجی ها در انتخابات آیندۀ سالهای ۲۰۱۸ و ۲۰۲۰، مقابله کند.

رئیس جمهور ترمپ هنوز روی متهم ساختن کامل روس ها به مداخله در انتخابات ایالات متحده، متردد است. وی میگوید که روس ها "هیچ تأثیری" بر آرأ در امریکا نداشته اند، "اما مطمئنا مداخله ای وجود داشت، و ممکن مداخله از جانب کشورها و شاید افراد دیگر صورت گرفت".

ترمپ می گوید حکومت اش آماده است تا با هر گونه تلاش برای دخالت در انتخابات میان دوره یی ۲۰۱۸، مقابله کند.

تحلیلگران هشدار دادند که روس ها هرگز تلاش برای دخالت و تاثیر گذاری در سیاست ایالات متحده را متوقف نکرده اند. یک عضو ارشد مرکز تحلیلی سیاست اروپا میگوید روسیه دوباره در سال ۲۰۱۸، به ویژه از طریق شبکه های و رسانه های اجتماعی، کوشش به مداخله خواهد کرد.

جانوز بوگاجسکی، مرکز مطالعات تحلیلی سیاست اروپایی، می افزاید که روس ها در رخنه کردن در رسانه های اجتماعی مانند فیسبوک و نشر معلومات در آن "خارق العاده" اند. بوگاجسکی می افزاید که "ایالات متحده باید هوشیار و در صورت لزوم آماده ای حمله باشد".

اما دیگران می گویند سؤظن و تهدیدات متقابل ماین دو کشور به روابط ایالات متحده و روسیه کمک نخواهد کرد.

دون کوتز، رئیس استخبارات ملی ، به کمیته استخبارات سنای امریکا گفت که روسیه انتخابات میان دوره یی را یک هدف قوی برای انجام عملیات نفوذ خود می داند. اما هشدار میدهد که چین، کوریای شمالی و ایران نیز تهدیدات جدی به دموکراسی امریکا محسوب میشوند.

XS
SM
MD
LG