لینک های دسترسی

Breaking News

امریکا خشونت‌ها علیه مسلمانان روهنگیایی را "وحشیگری" خواند


مایک پنس، معاون رئیس جمهور ایالات متحده عملیات نظامی در مناطق مسلمان نشین ایالت راخین در میانمار را "وحشیگری" خواند.

این تندترین انتقاد یک مقام ارشد امریکایی از خشونت های جاری علیه مسلمانان روهنگیایی در میانمار تا کنون بوده است.

معاون رئیس جمهور ایالات متحده روز چهارشنبه در یک نشست ماموریت حفظ صلح ملل متحد گفت که جهان شاهد "وقوع یک فاجعه بزرگ" در میانمار می باشد.

مایک پنس افزود: "اخیراً نیرو های امنیتی برما (میانمار) در برابر حملات ستیزه جویان بر پوسته های (امنیتی) حکومت با وحشیگری خوفناک واکنش نشان دادند... قریه ها را به آتش کشیدند و روهنگیایی ها را از خانه های شان راندند."

در جریان یک ماه گذشته، بیش از ۴۰۰ هزار مسلمان روهنگیایی در میانمار مجبور به ترک خانه های شان شده است. بسیاری مسلمانان روهنگیایی حکومت میانمار و نظامیان آن کشور را به نقض حقوق بشر این مسلمانان و اعمال تبعیض علیه آنان متهم می کنند.

معاون رئیس جمهور ایالات متحده گفت در میان مسلمانان که میانمار را به قصد بنگله دیش ترک کرده اند، ده ها هزار کودک نیز شامل است که این مسافه را پای پیاده پیموده اند.

معاون رئیس جمهور ایالات متحده در پیوند به خشونت های اخیر علیه مسلمانان در میانمار گفت: "تصاویر خشونت ها و قربانیان آن، مردم امریکا را و سایر مردم نجیب از سراسر جهان را تکان داده است."

مایک پنس خاطر نشان کرد که ریکس تیلرسن، وزیر خارجه ایالات متحده روز سه شنبه با آنگ سانگ سوچی، رهبر میانمار در مورد وضعیت مسلمانان روهنگیایی صحبت کرد و در این صحبت از وی خواست تا نظامیان میانمار روند رساندن کمک های بشردوستانه به روهنگیایی ها را تسهیل بخشند.

XS
SM
MD
LG