لینک های دسترسی

Breaking News

مایک پنس: در میدان نبرد افغانستان پیشرفت‌ واقعی می‌بینم


ریاست جمهوری افغانستان، می‌گوید در این دیدار برعلاوه رئیس جمهورغنی، سایر اعضای رهبری حکومت وحدت ملی نیز حضور داشتند.

مایک پنس، معاون ریاست جمهوری ایالات متحده امریکا، روز گذشته (پنجشنبه) در یک سفر از قبل اعلام ناشده در رأس یک هیأت بلند پایه به افغانستان آمد و شام دیروز با محمداشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان در ارگ دیدا کرد.

ریاست جمهوری افغانستان، می‌گوید در این دیدار برعلاوه رئیس جمهورغنی، سایر اعضای رهبری حکومت وحدت ملی نیز حضور داشتند.

بربنیاد اعلامیه ریاست جمهوری افغانستان، آقای غنی در این دیدار از قربانی‌های سربازان افغان و امریکای در مبارزه مشترک با تروریزم، ستایش کرد و از همکاری‌های ایالات متحده امریکا نیز قدردانی نمود.

خبرنامه‌ای ارگ می‌‎گوید که مقام‌های دو کشور سال ۲۰۱۷ میلادی را در زمینۀ رشد سکتور امنیتی و دفاعی افغانستان و مبارزه با موادمخدر پر دست آورد خواندند و به برگزاری انتخابات در وقت تعیین شدۀ آن، تاکید کردند.

رئیس جمهورغنی در این دیدار، گفت" روابط میان افغانستان و ایالات متحدۀ امریکا بر مبنای منافع مشترک و استراتیژيک دو کشور شکل گرفته و بیشتر از پیش، تقویت می یابد".

او، استراتیژی ایالات متحدۀ را در قبال افغانستان و آسیای جنوبی فرصت مهم برای تامین صلح و ثبات در افغانستان و منطقه خواند و به تطبیق آن تاکید کرد.

در اعلامیه ریاست جمهوری جمهوری افغانستان به نقل از مایک پنس آمده که ایالات متحده در کنار مردم و دولت افغانستان است.

آقای پنس از نیروهای افغان و دست‌آوردهای حکومت افغانستان "در مبارزه با فساد، روند صلح، همکاری منطقه‌ای و حکومت داری خوب" نیز ستایش کرده و از همکاری ایالات متحده با افغانستان در رشد اقتصاد و تامین صلح و امنیت در این کشور اطمینان داده است.

به گفته معاون ریاست جمهوری ایالات متحده امریکا، محور اصلی استراتیژی کشورش در قبال افغانستان و آسیای جنوبی، صلح، ثبات و رفاه افغانستان است.

پیشرفت در جنگ

پس از این دیدار، مایک پنس، معاون ریاست جمهوری ایالات متحده امریکا به خبرنگارانی که وی را در این سفر، همراهی می‌کرد، گفت "ما در افغانستان در میدان جنگ پیشرفت‌ واقعی را می‌بینیم".

آقای پنس، افزود که رئیس جمهورغنی برای وی گفته است که در سال ۲۰۱۷ نسبت سال‌های گذشته، تعدادی زیادی از رهبران طالبان کشته شده اند.

آقای پنس در جریان سفرش به کابل در کنار دیدار با مقام‌های حکومت وحدت ملی با شماری از سربازان امریکایی نیز دیدار کرده است.

XS
SM
MD
LG