لینک های دسترسی

Breaking News

پنس: فشار اعظمی بر پیونگ یانگ حفظ می‌شود، اما باب مذاکره باز است


معاون ریاست جمهوری ایالات متحدۀ امریکا گفته است که امریکا و کوریای جنوبی بر شرایطی توافق کرده اند که به تعامل دیپلوماتیک و مذاکرات بدون پیش شرط با کوریای شمالی بیانجامد.

پس از چندین ماه تنش میان پیونگ یانک، سیول و واشنگتن به خاطر برنامۀ هسته‌ای کوریای شمالی، که حتا در آن رئیس جمهوری دونالد ترمپ و کیم جونگ اون رهبر کوریای شمالی الفاظ زشت و توهین آمیزی را تبادله کردند، این نخستین چشم انداز از یک تعامل سیاسی میان این کشورها است.

آقای پنس هنگام برگشت از بازی‌های المپیک زمستانی کوریا، در مصاحبه با روزنامۀ واشنگتن پست گفته است که ایالات متحده در عین حالی که دروازه های مذاکرات احتمالی را به روی کوریای شمالی باز نگه داشته است، فشار اعظمی را بر آن کشور حفظ خواهد کرد.

پس از آزمایشات اخیر راکتی کوریای شمالی، ایالات متحده مجموعۀ جدید تحریم‌ها را بر کوریای شمالی وضع کرد.

معاون ریاست جمهوری ایالات متحدۀ امریکا گفته است تا زمانیکه کوریای شمالی اقدام عملی انجام نداده و ثابت نساخته است که به سمت خلع سلاح هسته‌ای گام نهاده است، فشار از آن کشور برطرف نخواهد شد.

کوریای شمالی از برنامۀ هسته‌ای خود دفاع کرده و آن را سپری علیه پرخاشگری ایالات متحده می‌خواند. پیونگ یانگ مشق و تمرین‌های نظامی میان امریکا و کوریای جنوبی را به مثابۀ آمادگی‌ها برای تهاجم بر کوریای شمالی تعبیر کرده است.

پس از جنگ سال‌های ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۳ شمال و جنوب کوریا به گونۀ تخنیکی درگیر منازعه اند.

XS
SM
MD
LG