لینک های دسترسی

Breaking News

ایالات متحده به جام جهانی فوتبال روسیه راه نیافت


بازیکنان تیم ملی فوتبال ایالات متحده حین تمرین قبل از رقابت

تیم فوتبال ایالات متحده نتوانست به رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه راه یابد.

امریکایی ها سه شنبه شب در رقابت نفس گیر با تیم فوتبال تریناداد، با نتیجۀ ۲-۱ شکست خوردند و از سال ۱۹۸۶ به اینسو، برای بار نخست از حضور در جام جهانی فوتبال محروم شدند.

فوتبال در ایالات متحده به ویژه پس از ۱۹۹۴ که میزبان رقابت های جام جهانی بود، رشد قابل ملاحظه یی کرده است اما در این اواخر فدراسیون فوتبال ایالات متحده به خاطر نداشتن نتایج مطلوب از مسابقات جهانی، رقابت‌های کنفدراسیون و جام فوتبال امریکا، با انتقادات شدیدی رو به رو شده بود.

شکست ۴-۰ تیم ملی فوتبال ایالات متحده در برابر کوستاریکا، باعث شد کلینسمن، مربی آلمانی تیم امریکا از سمتش کنار رود و وظیفه را به بروس ارینا، مربی امریکایی بسپارد.

بروس ارینا، مربی تازه مقرر شدۀ تیم ملی فوتبال امریکا هم نتوانست حضور تیم فوتبال این کشور را در روسیه یقینی سازد..
بروس ارینا، مربی تازه مقرر شدۀ تیم ملی فوتبال امریکا هم نتوانست حضور تیم فوتبال این کشور را در روسیه یقینی سازد..

تیم ایالات متحده در رقابت‌های راهیابی به جام جهانی توانست جایگاه سوم را در گروه تیمی خود کسب کند؛ اما، گویا سه شنبه شب دهم اکتوبر، بخت با امریکایی ها نبود و تیم فوتبال تریناداد که با پیروزی در برابر ایالات متحده به هیچ جایی نرسید، امریکایی ها را از رسیدن به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه باز داشت.

راه نیافتن تیم ملی فوتبال ایالات متحده به جام جهانی، درب انتقادات شدیدی را در برابر اعضای تیم، فدراسیون فوتبال، سیستم فوتبال و حتا لیگ برتر فوتبال این کشور باز کرد. منقدین و گزارشگران ورزشی می گویند که ایالات متحده "باید روی ساختار فوتبال در این کشور تجدید نظر کنند."

در این گروه تیم های مکسیکو، کوستاریکا و پانامه توانستند به جام جهانی روسیه راه یابند اما هاندوراس با پیروزی امشب ۳-۲ در برابر مکسیکو توانست درب رسیدن به جام جهانی را برای خود باز نگهدارد.

این تیم باید یک رقابت را با تیم فوتبال آسترالیا انجام دهد که برندۀ این رقابت، به جام جهانی صعود خواهد کرد.

راهیابی سایر کشورها

برازیل، ارژنتاین، کولمبیا و یوروگوای توانستند جایگاه خود را در رقابت های روسیه یقینی سازند.

لیونل مسی، در رقابت سه شنبه شب یکبار دیگر درخشش چشمگیری داشت و با به ثمر رساندن سه گول، تیمش را به جام جهانی رهنمون ساخت.

تیم فوتبال چیلی، قهرمان دو مرتبه یی جام فوتبال امریکا، پس از شکست روز سه شنبه در برابر برازیل از راهیابی به جام روسیه باز ماند؛ اما، در عوض تیم پیرو پس از ۳۵ سال برای راهیابی به روسیه به مصاف نیوزیلند می رود.

از آسیا؛ ایران، کوریای جنوبی و عربستان سعودی توانسته اند به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه راه یابند.

از کشور های اروپایی، تاکنون ۱۰ تیم توانسته اند حضور خود را در جام جهانی یقینی سازند که در آن آلمان، فرانسه، انگلستان، بلجیم، آیسلند، سربستان، پولند، هسپانیا، پرتگال و روسیه می باشند.

و از قارۀ افریقا تا کنون تیم های مصر و نایجریا توانسته اند در مسابقات جام جهانی روسیه راه یابند.

راهیابی به ملت های آسیا

تیم ملی فوتبال افغانستان نیز بعد از ظهر سه شنبه دهم اکتوبر میزبان تیم اردن بود.

ملی پوشان افغان توانستند با یک رقابت چشمگیر تیم اردن را نه تنها توقف دهند که در دقیقۀ ۸۰ بازی با نتیجه ۳-۲ از آن تیم سبقت گیرند.

اما بخت با افغان ها نبود و در دقیقۀ ۸۵ بازی سومین بار دروازه افغانستان باز شد، اما با این تساوی درب راهیابی به جام ملت های آسیا برای افغانستان باز ماند.

اگر تیم ملی فوتبال افغانستان بتواند در دو رقابت باقیمانده با تیم های ویتنام و کمبودیا پیروز گردد، با درنظر داشت نتایج ویتنام، کمبودیا و اردن، احتمال راهیابی افغانستان به عنوان تیم دوم این گروه در جام ملت های آسیا وجود خواهد داشت.

تیم ملی فوتبال افغانستان در رقابت روز سه شنبه در برابر اردن
تیم ملی فوتبال افغانستان در رقابت روز سه شنبه در برابر اردن

XS
SM
MD
LG