لینک های دسترسی

Breaking News

کشتی طیاره بردار مجهز با نیروی هسته ای امریکا به فعالیت آغاز کرد


این اولین کشتی طیاره بردار است که از انرژی هسته یی استفاده میکند و ۱۳ میلیارد دالر هزینه برداشته است

جدیدترین کشتی طیاره بردار قوای دریائی ایالات متحده روز شنبه فعالیت خود آغاز کرد.

کشتی طیاره بردار "یو اس اس جرالد فورد" طی مراسمی با حضور دونالد ترمپ، رئیس ایالات متحده، و جیمز متیس وزیر دفاع امریکا، فعالیت اش را در ایالت ورجنیا آغاز کرد.

این کشتی پیشرفته‌ترین کشتی طیاره بردار قوای امریکایی محسوب می شود به تولیدی شگفت انگیز و نماد قدرت اردوی امریکا توصیف شده است.

آقای ترمپ در مراسم رونمایی این کشتی ضمن ستایش از اردو و نیروی کار امریکا گفت ورود این کشتی به اردوی ایالات متحده، دشمنان کشور را "از ترس به لرزه در خواهد آورد."

رئیس جمهور ترمپ گفته است که این کشتی غرور و افتخار نیروی بحری ایالات متحده و نماد قدرت و اعتبار امریکا است
رئیس جمهور ترمپ گفته است که این کشتی غرور و افتخار نیروی بحری ایالات متحده و نماد قدرت و اعتبار امریکا است

این کشتی طیاره بردار ۱۰۰۰ تن وزن دارد؛ حدود ۱۳ میلیارد دالر هزینه بر داشته است و پر هزینه ترین کشتی طیاره بردار است که تا حال ساخته شده است.

ساخت این کشتی طیاره بردار در سال ۲۰۰۹ آغاز شد و قرار بود تا سپتمبر ۲۰۱۵با هزینۀ۱۰ میلیارد دالر تکمیل شود. اما نصب سیستم های پیشرفته بر روی این کشتی طیاره بردار، رونمایی آنرا را به تعویق انداخت.

در داخل این کشتی طیاره بردارد، یک نیروگاه هسته ای نیز ساخته شده است. پیش بینی شده است که این کشتی ۵۰ سال دوام خواهد کرد و قدرت هسته یی آن اجازه میدهد تا ۲۰ سال بدون نیاز به مواد سوخت کار کند.

گفته می شود امکان پرواز جت ها از روی این کشتی ۲۵ درصد نسبت به سایر کشتی های طیاره بردار، افزایش خواهد داد.

کشتی طیاره بردار جنگی یو اس اس جرالد فورد که به نام سی و هشتمین رئیس جمهور ایالات متحده نامگذاری شده ، اولین کشتی طیاره بردار است که از انرژی هسته یی استفاده میکند.

XS
SM
MD
LG