لینک های دسترسی

Breaking News

پمپیو جامعه جهانی را به حمایت از مردم ونزویلا ترغیب کرد


مایک پمپیو، وزیر خارجه ایالات متحده از جامعه بین المللی خواست تا در حمایت از مردم ونزویلا حکومت موقت به رهبری خوان گوایدو را که در برابر نیکولاس مادورو، رئیس جمهور آن کشور قد علم کرده و خود را رئیس جمهور موقت اعلام نموده به رسمیت بشناسند.

وزیر خارجه ایالات متحده در شورای امنیت سازمان ملل متحد در واکنش به تحولات اخیر در ونزویلا به روز شنبه گفت به وضعیت بحران بشری در ونزوئلا باید سریعا رسیدگی شود.

مایک پمپیو گفت "ما از همه ملت ها می خواهیم تا از تقاضای دموکراسی طلبی مردم ونزویلا حمایت کنند که می خواهند خود را از بند رژیم مافیایی و غیر مشروع مادورا، رئیس جمهور سابق رها سازند. این وضعیت بشری مستلزم آن است که هم اکنون در برابر آن عمل شود."

این درحالی است که جنجالهای سیاسی در ونزویلا، اخیرا به اوج خود رسیده است. نیکولاس مادورو دستور داده است که کارمندان سفارت امریکا در ظرف ۷۲ ساعت باید آن کشور را ترک نمایند.

این کار باعث آرام شدن تنش ها میان دیپلومات های ارشد کشور ها در اجلاس خاص شورای امنیت برای رسیده گی به بحران کشور های امریکایی لاتین، گردید.

نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزویلا گفت "امروز در عین زمان وزیرخارجه ما در شورای امنیت سازمان ملل به حمایت از ونزویلا صحبت کرد. از شما میخواهم که به افتخار وزیرخارجه و تمام تیم او کف بزنید. ما امروز در سازمان ملل به یک پیروزی دست یافتیم."

ایالات متحده خواستار برگزاری جلسه شورای امنیت سازمان ملل شده است. تعدادی از کشور های اروپایی بشمول بریتانیا، اسپانیا، آلمان و فرانسه روزشنبه اعلام نمودند درصورتیکه انتخابات ریاست جمهوری الی هشت روز آینده برگزار نگردد، این کشور ها خوان گوایدو را به حیث رئیس جمهور ونزویلا به رسمیت می شناسند.

XS
SM
MD
LG