لینک های دسترسی

Breaking News

هوان گوایدو: برای آزادی ونزویلا هر گزینه باز است


افزایش فشار های بین المللی و تعهد واشنگتن جهت واکنش علیه نکولاس مدورو رئیس جمهور ونزویلا پس از آن افزایش یافت که تلاش های مخالفین حکومت برای آوردن کمک های بشری به مردم ونزویلا به خشونت های خونبار مبدل شد.

نیرو های وفا دار به رئیس جمهور نکولاس مدورو روز شنبه نگذاشتند که لاری های حاوی کمک های غذایی به مردم ونبزویلا برسد. این امر باعث شد تا هوان گوایدو تصمیمی را مبنی بر باز گذاشتن تمام گزینه ها اتخاذ کزد .

لاری های بزرگ مساعدت های ایالات متحده که حاوی غذا و دوا بود، پس از آن دوباره به کولمبیا سوق داده شد که مظاهره کنندگان به دلیل استفاده گاز اشک آور از جانب سربازان طرفدار مدورو موفق نشدند که از بین آنها عبور کنند و خود را به لاری ها برسانند.

Venezuela
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:58 0:00

با این حال نیکولاس مدورو هر نوع بحران در کشورش را رد می کند.

از جانب دیگر قرار است مایک پنس معاون رئیس جمهور ترمپ فردا دوشنبه با هوان گوایدو رهبر مخالفین در شهر بوگاتا در حاشیه جلسات " گروپ لیما " ملاقات کند.

  • 16x9 Image

    نجیبه خلیل

    نجیبه خلیل از سال 2004 تا کنون منحیث گوینده و خبرنگار صدای امریکا اجرای وظیفه میکند. خلیل، لیسانس خود را در رشته ژورنالیزم و سپس فوق لیسانس خود را در رشته رادیو و تلویزیون از یونیورستی ویلیم پترسن در ایالت نیوجرسی بدست اورد. وی همچنان یک دیپلوم در رشته کمپیوتر پروگرامنگ را نیز از کالج برگن کمیونتی ایالت نیوجرسی اخذ نموده است.

XS
SM
MD
LG