لینک های دسترسی

Breaking News

مردی در بامیان با چاقو رگ‌های دست همسرش را برید


حمیده زن ۲۵ سالۀ باشندۀ ولایت بامیان که گفته می‌شود از سوی شوهرش با ضربات چاقو بر رو و دستانش زخمی شده است، اکنون در شفاخانۀ ولایتی بامیان زیر مراقبت جدی قرار دارد.

حمیده به صدای امریکا گفت: "شوهرم مرا بی سرنوشت درخانه پدرم مانده بود وقتی از وظیفه آمد مثل دزد شب هنگام به خانه پدرم داخل شد، مامایم را با مرمی زد و بالای من تیل انداخت تا آتش بزند اما گوگرد آتش نگرفت و با چاقو رگ‌های هردو دستم و صورتم را قطع کرد".

جنرال محمد صادق مرادی، قوماندان پولیس بامیان نیز گفته‌های حمیده را تصدیق کرده گفت که به قوماندنی امنیه ولسوالی یکه ولنگ دستور داده شده است تا مظنون را بازداشت کند.

آقای مرادی گفت: "شوهر این دختر که در ولایت قندهار سرباز اردو است، گفته می‌شود معتاد به مواد مخدر است و دیشب وقتی خانۀ پدر خانمش می‌شود ابتدا مامای زنش را با مرمی میزند که حالا زخمی است و پس از آن بندهای دست و صورت خانم خود را می‌برد".

داکتران می‌گویند که این زن زیر مراقبت‌های جدی قرار دارد اما برای تداوی بیشتر ممکن به کابل منتقل شود.

این رویداد در سالروز اعلامیۀ حقوق بشر و نیز همزمان با کارزار ۱۶روزۀ محو خشونت در برابر زنان در ولایت بامیان اتفاق افتاده است.

بامیان در سال‌جاری خورشیدی شاهد خشونت‌هایی چون قتل، تجاوز جنسی و خودکشی زنان بوده است.

بربنیاد آمارهای نهادهای مدافع حقوق زنان در بامیان امسال ۱۲ درصد میزان خشونت دربرابر زنان این ولایت افزایش یافته است.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG