لینک های دسترسی

Breaking News

پیام رییس صدای امریکا به مناسبت روز آزادی مطبوعات 


امندا بنیت، رییس صدای امریکا

امندا بنیت، رییس صدای امریکا در یک پیام به مناسبت سوم ماه می، روز آزادی مطبوعات، گفته است که صدای امریکا به آزادی مطبوعات در سراسر جهان متعهد است.

خانم بنیت افزوده است: "شماری از ژورنالیست‌های صدای امریکا در کشورهای مصروف ایفای وظیفه اند که مانع آزادی بیان و ژونالیزم آزاد می‌شوند."

رییس صدای امریکا افزوده است که در این کشورها، خبرنگاران محلی و رسانه‌های خبری اکثر اوقات باوجود تهدید یا سایر عواقب، پیروزمندانه خبر و معلومات حیاتی را نشر کرده اند.

او نوشته است: "ژونالیست را می‌توان از بین برد اما حقیقت را نه".

خانم بنیت گفته است: "امروز از آنعده ژورنالیست‌های یادبود ⁣بعمل میاوریم که برای رسانیدن حقایق به مردم و حسابده قرار دادن رهبران، حکومات و مقامات برای آنچه که آنان می‌گویند یا انجام می‌دهند، زندگی شان را به خطر انداخته اند."

او افزوده است که امروز و هر روز، به ژونالیست‌های زندگی شان را از دست داده اند، به زندان افگنده شده اند و ناپدید شده اند، احترام می‌کنیم.

خانم بنیت افزوده است که ژورنالیست‌ها در سراسر جهان معلومات باارزش، با اعتماد و خبر را با امانت‌داری تهیه می‌کنند نیز احترام می‌کنیم.

صدای امریکا تقریباً از ۸۰ سال به اینسو برای کشورهای که فاقد آزادی مطبوعات اند، به مثابه رسانهٔ‌ آزاد نقش داشته است.

رییس صدای امریکا گفته است که در این روز آزادی مطبوعات، از خبرنگاران صدای امریکا که در راه ژورنالیزم جان باخته اند، زندانی و یا ناپدید شده اند، یاد بود بعمل میاوریم.

او تاکید کرده است که آزادی مطبوعات با اهمیت است.

XS
SM
MD
LG