لینک های دسترسی

Breaking News

جریان شمارش آرا؛ رقابت تناتنگ میان ترمپ و بایدن


دونالد ترمپ، نامزد حزب جمهوری‌خواه و جو بایدن، نامزد حزب دموکرات به روز سه شنبه برای کسب ریاست جمهوری ایالات متحده در رقابت تناتنگ قرار گرفتند.

این در حالی است که نتیجهٔ انتخابات در برخی از ایالت‌های رقابتی تا اوایل صبح چهارشنبه چهارم نومبر هنوز هم واضح نشد.

از میان ۵۳۸ رای انتخاباتی، هر کاندیدی که ۲۷۰ آنرا برنده شود، برندهٔ انتخابات شناخته می‌شود. ​

در حالی که دونالد ترمپ،‌ نامزد حزب جمهوری‌خواه و جو بایدن، نامزد حزب جمهوری‌خواه در انتظار نتیجهٔ انتخابات در برخی از ایالت های کلیدی اند، آقای بایدن در ایالت دیلاویر در مقابل شماری از هوادارانش صحبت کرد و گفت که معلوم نیست که نتیجهٔ انتخابات تا صبح چهارشنبه چهارم نومبر یا فراتر از آن واضح شود.

آقای ترمپ نیز از قصر سفید در خطاب به هوادارانش صحبت کرد. او گفت که از نتایج انتخابات تا این دم راضی است و از اشتراک گستردهٔ مردم در انتخابات ریاست جمهوری تمجید کرد.

در حالی که آقای بایدن گفت که از نتایج ابتدایی چنین واضح می‌شود که وی در مسیر پیروزی قرار دارد، رییس جمهور ترمپ گفت که در این انتخابات برنده شده است.

روند رای دهی انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده که ساعت پنج صبح در ایالت ورمانت آغاز شده بود با مسدود شدن آخرین مراکز رای دهی ساعت هشت شب در ایالت کالیفورنیا، پایان یافت.

در این دور انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده بیش از ۱۰۰ میلیون نفر پیش از روز انتخابات به گونهٔ حضوری در مراکز رای‌دهی و نیز ارسال آرای شان از طریق پست، رای دادند.

روند درج آرایی که از طریق پست فرستاده شده است پس از مسدود شدن مراکز رای دهی نیز ادامه دارد.

این در حالی است که در انتخابات سال ۲۰۱۶ میلادی، بیش از ۱۳۸ میلیون نفر رای داده بودند.

دونالد ترمپ، نامزد حزب جمهوری‌خواه و جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در جریان در روز انتخابات نیز برای کسب آرای مردم و به ویژه افرادی که هنوز هم تصمیم نگرفته بودند به کی رای بدهند از برخی از مراکز رای دهی دیدن کردند.

XS
SM
MD
LG