لینک های دسترسی

Breaking News

'عقب‌نشینی' قوای افغان از سه ولسوالی غور و تشدید جنگ در قندهار


مقام‌های محلی ولایت غور می‌گویند که نیروهای امنیتی افغان از ولسوالی‌های پساوند، تیوره و چارسدۀ این ولایت "عقب‌نشینی" کرده اند.

عبدالظاهر فیض‌زاده، والی غور روز چهارشنبه ۱۴ جولای (۲۳ سرطان) گفت که این به هدف جلوگیری از واردشدن تلفات به غیرنظامیان در این ولسوالی‌ها این کار انجام شده است.

آقای فیض‌زاده افزود که طالبان برای جنگ با قوای امنیتی افغان در این ولایت، بیشتر از خانه‌های مردم به عنوان سنگر استفاده می‌کنند و به همین دلیل نظامیان افغان مجبور به ترک این سه ولسوالی شده اند.

والی غور افزود که در تازه‌ترین درگیری‌ها در این ولایت، ده‌ها جنگجوی طالبان کشته و زخمی شده اند که تا اکنون شمار دقیق آن روشن نیست.

بر اساس گفته‌های مقام‌های محلی غور تا کنون نیروهای امنیتی از هشت ولسوالی این ولایت "عقب‌نشینی تکتیکی" کرده اند.

آنان گفته اند که در حال حاضر، نیروهای امنیتی تنها در شهر فیروز کوه و ولسوالی‌های لعل و سرجنگل و دولت‌یار این ولایت حضور دارند.

جنگ در قندهار

مقام‌های امنیتی افغان از دفع حملات گستردۀ طالبان در ولسوالی سپین بولدک ولایت قندهار خبر داده و گفته اند که نیروهای کمکی برای سرکوب این گروه به این ولسوالی رسیده اند.

طارق آرین، سخنگوی وزارت امور داخلۀ افغانستان به خبرنگاران گفت که عملیات نیروهای امنیتی افغان برای دور راندن جنگجویان این گروه آغاز شده و به زودی وضعیت در این ولسوالی تغییر خواهد کرد.

در این حال، محمد صادق عیسی، سخنگوی قول اردوی ۲۰۵ اتل گزارش‌های مبنی بر سقوط این ولسوالی به دست طالبان را رد کرد و گفت که مرکز این ولسوالی در کنترول نیروهای امینتی افغان قرار دارد.

برخی مقام‌ها گفته اند که همزمان با تشدید درگیری‌ها در این ولسوالی، گذرگاه سپین بولدک – چمن به روی رفت و آمد مسدود شده است.

XS
SM
MD
LG