لینک های دسترسی

Breaking News

واشنگتن دستور مسدود ساختن قونسلگری روسیه را صادر کرد


امریکا به روسیه فقط دو روز فرصت داده تا قونسلگری خود را در سان فرانسسکو مسدود کند.

وزارت خارجه ایالات متحده روز پنجشنبه دستور مسدود ساختن قونسلگری روسیه در شهر سان فرانسسکو و دو ساختمان الحاقیه ماموریت دیپلوماتیک روسیه در شهر های واشنگتن و نیویارک را صادر کرد.

این اقدام واشنگتن در واکنش به تصمیم اخیر مسکو مبنی بر کاهش شمار اعضای ماموریت دیپلوماتیک امریکا در روسیه گرفته شده است.

در ماه گذشته میلادی، مسکو در واکنش به تصویب تعزیرات جدید اقتصادی علیه روسیه توسط کانگرس ایالات متحده گفت که تنها ۴۵۵ کارمند دیپلوماتیک امریکا – یعنی نیم اعضای ماموریت دیپلوتیک آن کشور – حق حضور در روسیه را دارد.

این تعزیرات به خاطر مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ امریکا و الحاق منطقه کریمیه اوکراین توسط روسیه بر مسکو وضع گردید.

در همین حال، هیتر ناورت، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده گفت که روند بستن قونسلگری روسیه در سان فرانسسکو و دو ساختمان الحاقیه ماموریت دیپلوماتیک آن کشور در واشنگتن و نیویارک باید تا دوم سپتمبر به پایان برسد.

سرگی لاوروف، وزیر خارجه روسیه از این تصمیم حکومت ایالات متحده ابراز تاسف کرد.

وزارت خارجه روسیه با نشر اعلامیه ای گفت که مسکو اقدام اخیر واشنگتن را دقیقاً بررسی می کند و سپس واکنش خود را در این مورد اعلام خواهد کرد.

قونسلگری روسیه در سان فرانسسکو خدمات قونسلی را به هفت ایالت در غرب امریکا ارایه می کند. روسیه بر علاوه سفارتخانه خود در شهر واشنگتن، در شهر های نیویارک، سیتل و یوستن نیز قونسلگری دارد.

XS
SM
MD
LG