لینک های دسترسی

Breaking News

كروشيا براى نخستين بار در دور نهايى جام جهانى فوتبال


ماریو مندزوجيچ، که گول دوم کروشیا را به ثمر رساند

تيم ملى فوتبال كروشيا، پس از يك رقابت نفسگير و تماشايى ١٢٤ دقيقه يى، انگلستان را ٢-١ شكست داد و براى نخستين بار راهى دور نهايى جام جهانى شد.

كروشيايى ها، در رقابت نيمه نهايى جام جهانى فوتبال، در حاليكه يك گول عقب بودند، در دقيقه ٦٧ بازى، نتيجه را مساوى ساختند و در دقيقه ١٠٩ وقت اضافى، با گول مندزوجيچ، مهاجم ٣٢ ساله كروشيا، صفحه بازى را به نفع خود برگشتاندند.

كروشيا، با چهار ميليون نفوس، نخستين تيم در تاريخ فوتبال جام فيفا است كه سه رقابت پى در پى دوره حذفى را در یک جام جهانى در وقت اضافه پيروز شده به دور نهايى راه ميآبد.

كروشيا در دور یک برهشت، دنمارك و در دور یک بر چهار، تيم روسيه را پس از ١٢٠ دقيقه بازى در ضربات پنالتى شكست داد.

رقابت ميان تيم هاى كروشيا و انگلستان از هر لحاظ تماشايى و قابل توصيف بود.

كاركردگى دروازه بان هاى دو تيم چشمگير بود به ويژه مهار ضربه هرى كين، كپتان انگلستان در نيمه اى دوم، سرنوشت رقابت را به نفع كروشيا تغير داد و گرنه تيم انگلستان پس از ٥٢ سال راهى دور نهايى جام جهانى مى شد.

خط ميانه و تهاجمى هر دو تيم هرگز از پا نيافتادند و تا آخرين ثانيه اى ١٢٤ دقيقه اى بازى دويدند و تلاش كردند خواب بازى در دور نهايى جام جهانى ٢٠١٨ روسيه را تحقق بخشند.

تريپير، بازیکن انگلستان که یگانه کول انگلستان را وارد دروازه کروشیا ساخت
تريپير، بازیکن انگلستان که یگانه کول انگلستان را وارد دروازه کروشیا ساخت

تيم ملى انگلستان در دقيقه ٥ بازى پس از يك ضربه آزاد از پشت محوطه جزاى تيم كروشيا ١-٠ جلو افتاد، اما كروشيايى ها هر آن بار دروازه انگلستان را هدف حمله قرار داده تلاش داشتند نتيجه را كم از كم مساوى سازند.

سفيد پوش هاى انگلستان فرصت طلايى داشتند تا پس از ١٩٦٦ كه جام جهانى را در خاك انگلستان تصاحب كردند، يكبار ديگر به دور نهايى صعود كنند، اما باز هم اين تيم جوان بايد كم از كم چهار سال ديگر انتظار بكشند.

گول هاى اين رقابت توسط تريپير انگلستان، پنشيچ و مندزوجيچ كروشيا در دقايق ٥، ٦٧ و ١٠٩ بازى به ثمر رسيد.

كروشيا روز يكشنبه ١٥ جولاى در رقابت نهايى جام جهانى ٢٠١٨ روسيه، به مصاف فرانسه مى رود.

فرانسه براى سومين بار به دور نهايى جام جهانى راه يافته و يكبار قهرمان شده است، اما كروشيا براى نخستين بار حضور در دور نهايى جام جهانى را تجربه مى كند.

XS
SM
MD
LG