لینک های دسترسی

Breaking News

ما نژادپرست نیستیم – شهزاده ویلیم


پس از آنکه میگن مرکل، همسر شهزاده هری خانوادۀ سلطنتی بریتانیا را به نژاد پرستی متهم کرد، شهزاده ویلیم، برادر بزرگتر هری گفته است که خانوادۀ سلطنتی بریتانیا نژاد پرست نیست.

خانم مرکل در مصاحله با اوپرا وینفری گفته است که یکی از اعضای خانوادۀ سلطنتی در مورد تیرگی جلد پسرش از وی سوال کرده بود.

مصاحبۀ میگن و شهزاده هری با اوپرا که روز یکشنبه گذشته نشر شد، بزرگترین بحران را پس از مرگ شاهدخت دیانا در سال ۱۹۹۷ برای خانوادهٔ سلطنتی به همراه داشته است.

شهزاده ویلیم روز پنجشنبه ۱۱ مارچ (۲۱ حوت) هنگامی که از یک مکتب در شرق لندن بازدید می‌کرد گفت که از زمان نشر این مصاحبه تاکنون با هری صحبت نکرده است.

شهزاده ویلیم ۳۸ ساله گفت: "من هنوز با او صحبت نکرده ام اما صحبت خواهم کرد."

میگن، که مادرش سیاه پوست و پدرش سفید پوست است در این مصاحبه گفته است که "نگرانی ها و گفتگوهایی را در مورد اینکه چقدر پوست طفلش ممکن است هنگام تولد تیره باشد" شنیده بود.

ویلیم در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا خانواده سلطنتی نژادپرست است، گفت: "ما هیچ خانوادهٔ نژادپرست نیستیم."

در این مصاحبه که دو ساعت طول کشید، میگن گفت که خانوادهٔ سلطنتی همواره تقاضاهای او را هنگامیکه به کمک نیاز داشت و احساس خودکشی می‌کرد، نادیده گرفتند و هری گفت که پدرش، شهزاده چارلز وارث سلطنت او را حقیر می‌شمرد و او خود را زندانی حس می‌کرد.

روز سه شنبه، قصر بکینگهم به نمایندگی از ملکه الیزابت ۹۴ ساله، مادرکلان شاهزاده ها، بیانیه‌ای صادر کرد که در آن به نقل از ملکه گفته شده که خانواده از این که چند سال گذشته برای این زوج بسیار چالش برانگیز بوده، ناراحت است.

در بیانیه آمده است که موضوع نژادپرستی برای آنان بسیار مهم است و در بارۀ آن بررسی خواهند کرد.

اما این اتهام میگن و شوهرش مبنی بر نژادپرست بودن خانواده سلطنتی غوغایی در رسانه ها برپا کرده و می‌تواند آسیب‌های پایداری به سلطنت هزار ساله وارد کند.

آنان در مصاحبه نگفتند که این اظهارات نژادپرستانه را کدام عضو خانوادهٔ سلطنتی کرده بود، اگرچه وینفری بعداً گفت که هری گفت که ملکه و یا شوهرش آنرا نگفته بودند.

هری در مصاحبه گفت: "آن مکالمه، من هرگز قصد ندارم آن را شریک کنم. اما در آن زمان من کمی شوکه شده بودم."

XS
SM
MD
LG