لینک های دسترسی

Breaking News

تامس وست به هند و امارات متحده عرب سفر می‌کند


تامس وست، نماینده ویژه ایالات متحده برای افغانستان، جهت جلب حمایت از افغان‌ها سفرهایش را به هند و امارات متحده عرب آغاز می‌کند.

وست روز سه شنبه ۱۹ مارچ (۲۹ حوت) با نشر پیامی در شبکۀ اجتماعی ایکس نوشته است: "این هفته به هند و امارات متحد عربی سفر خواهم کرد تا در مورد همکاری در حمایت از افغان‌ها، با شرکای ما ملاقات کنم."

نماینده ویژه ایالات متحده برای افغانستان جزییات بیشتری در مورد سفر خود به این کشورها ارایه نکرده است.

تعداد زیادی از افغان‌ها در هند و امارات متحده عربی زندگی می‌کنند، اما پس از بازگشت طالبان به قدرت در افغانستان در اگست۲۰۲۱، این دو کشور روابط محدودی را با حکومت طالبان حفظ کرده اند.

هند از جمله کشورهای کمک‌کننده به افغانستان است. یک هیات بلندپایه از وزارت خارجهٔ این کشور در آغاز ماه مارچ در سفری به کابل، با مقامات طالبان در مورد راه‌های تقویت روابط دوجانبه گفتگو کرد.

این در حالی است که آصف درانی، نماینده ویژه پاکستان در امور افغانستان، هند را به حمایت از جنگجویان طالبان پاکستانی در خاک افغانستان متهم کرده است.

آصف درانی روز شنبه ۱۶ مارچ (۲۶ حوت) در یک نشست انستیتوت مطالعات صلح پاکستان پیرامون افغانستان گفت که به نظر می‌رسد هزینه مخارج روزانه جنگجویان تحریک طالبان پاکستان را مرجع دیگری می‌پردازد، چون به گفتۀ وی حکومت طالبان توان پرداخت مصارف روزانه این تعداد جنگجویان را ندارد.

نماینده ویژه پاکستان در امور افغانستان گفته است که بین ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ جنگجویان تحریک طالبان پاکستانی در افغانستان حضور دارند به طریق افغان‌ها از هند پول دریافت می‌کنند.

گروه

XS
SM
MD
LG