لینک های دسترسی

Breaking News

برخی از ساحات ایالت ویست ویرجینیا فاجعه زده اعلام شد


بارک اوباما رئیس جمهور ایالات متحدۀ امریکا، برخی از ساحات ایالت ویست ویرجنیا را، به سبب سیلاب های مدهشی که در آن رخ داده، مصیبت دیده اعلام کرد. این گام، راه کمک های حکومت فدرال را به مناطق آسیب دیده میگشاید. در این سیلاب ها، حد اقل بیست و سه تن هلاک شده و برخی محلات، به سبب لغزش زمین، کاملاً تخریب شده اند.

سه ناحیه ای که در ویست ورجنیا بدترین خسارات را داشته و احتمالا نقاط دیگراین ایالت ، به گفته مقامات پس ازوقوع بدترین سیلاب ها در بیش از یک قرن که در آن حداقل بیست و چهار نفر هلاک شد ، کمک های دولت فدرال را حاصل میکنند.

این شهر هرگز با همچو چیزی مواجه نشده بود. این بدترین فاجعه است که تا به حال رخداده است.

به روز پنجشنبه، در ایالت ویست ویرجینیا بیش از بیست و پنج سانتی متر باران بارید که در حقیقت، یک بر چهارم پیمانۀ باران سالانه در آن ایالت محسوب میشود. در نتیجه، سطح آب چندین دریا، به شمول دریای ایلک، به شکل خطرناک و بی سابقه بلند رفت.

ارل ری تامبلین ، والی این ایالت از جمع پنجاه و پنج ولسوالی، در چهل و چهار ولسوالی وضعیت را اضطراری اعلام کرده است و انتظار می رود چهارصد تن از اعضای گارد ملی ویست ورجنیا برای کمک به عملیات نجات بشتابند.

به گفته مقامات، صدها نفر از مردم نجات داده شده اند و گروه جستجو به دنبال نجات افراد بیشتری می باشند. چندین گروه از کلیسا ها به مناطق آسیب دیده ، به منظور رساندن غذا و لباس سفرکرده است.

تلفات ناشی از سیلاب های اخیر در ایالت وست ویرجینیا
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

تیم پارسونز، کشیش کلیسای جامعه گریس ابراز داشت که به آسیب دیده گان باید کمک صورت گیرد" کاری که همه ای شما میتوانید انجام دهید ، در آغوش گرفتن آسیب رسیدگان و کمک برخی از مواد غذایی و مورد نیاز است و نیز همدردی و محبتی است که میتوانید به آنها نشان دهید. "

تقریبا سی و دو هزارمنزل مسکونی و تجارتی در تمام روز شنبه بدون برق باقیماند.

آتش سوزی کالیفرنیا جان دو تن را گرفته و سه تن از عملۀ اطفائیه را به اثر جراحت به شفاخانه منتقل ساخته و هزاران تن دیگر را مجبور به ترک و تخلیه منازل مسکونی شان کرده است.

  • 16x9 Image

    لیلما حبیب عظیمی

     

    لیلما حبیب عظیمی از سال ۱۹۸۰ میلادی بدینسو با رسانه های مختلف به صفت گوینده ،گزارشگر،ویراستار و ویرایشگرتصویر ایفای وظیفه نموده  وازسال ۲۰۰۶ میلادی در بخش دری تلویزیون آشنا صدای امریکا مصروف کار است.

     

XS
SM
MD
LG