لینک های دسترسی

Breaking News

ائتلاف دوستم، محقق و عطا در چی وضعیتی است؟


یک مشاور والی بلخ می گوید که این ا ائتلاف در تلاش جذب حلقات سیاسی بیشتر است.

در اوایل ماه جولای، رهبران سه گروه سیاسی در افغانستان، ائتلافی را تحت نام "شورای ائتلاف نجات افغانستان" در ترکیه به وجود آوردند، اما در بیش یک ماه گذشته، این ائتلاف به گونه ای خاموشی اختیار کرده است.

این ائتلاف که از سوی جنبش اسلامی، به رهبری عبدالرشید دوستم، معاون اول رئیس جمهور افغانستان، جمعیت اسلامی، به رهبری صلاح الدین ربانی، وزیر سلب صلاحیت شدۀ وزارت خارجه، و حزب وحدت ملی افغانستان، تحت رهبری محمد محقق، معاون دوم ریاست اجرائیه حکومت افغانستان، ایجاد گردیده، تا حال به صورت رسمی اعلام موجودیت نکرده است.

خواست رهبران این ائتلاف ظاهراً به وجود آوردن اصلاحات در حکومت وحدت ملی و تطبیق کامل توافق سیاسی است که بر اساس آن "حکومت وحدت ملی" در افغانستان شکل گرفت.

این ائتلاف که در آغاز در صدر گزارش رسانه های افغانستان قرار گرفت، در بیش از یک ماه گذشته، فعالیت کم رنگی داشته است.

عطا محمد نور، والی بلخ و رئیس اجراییه جمعیت اسلامی افغانستان، یکی از بنیانگزاران این ائتلاف است.

خالد مفتون در مورد فعالیت این ائتلاف، مصاحبۀ را با طاهر قادری، مشاور ارشد آقای نور انجام داده و نخست از وی در مورد پیشرفت این ائتلاف پرسیده است.

please wait

No media source currently available

0:00 0:12:40 0:00

  • 16x9 Image

    خالد مفتون - واشنگتن

    خالد مفتون، به عنوان تهیه کننده گزارش های تحلیلی و گوینده خبر، کارش را از ابتدای سال ۲۰۱۴ در رادیو صدای امریکا در واشنگتن آغاز کرد. خالد پیشتر از این، حدود ۱۰ سال در رسانه های بین المللی مختلف به شمول خبرگزاری آلمان درکابل و رادیو آزادی در پراگ کار کرده بود. خالد مفتون سند لیسانس حقوق و علوم سیاسی را از دانشگاه کابل دریافت کرده و سند ماستری را در رشته مدیریت عامه از انستیتوت مطالعات بین المللی مونتری کالیفرینای امریکا کسب کرده است.

XS
SM
MD
LG