لینک های دسترسی

Breaking News

قصر سفید:‌ کاملا هریس به کووید۱۹ مبتلا شده است


آزمایش کووید-۱۹ کاملا هریس،‌ معاون رییس جمهور ایالات متحده، روز سه شنبه ۲۶ اپریل مثبت تشخیص شد

قصر سفید روز سه‌شنبه ۲۶ اپریل‌(ششم ثور) اعلام کرد که کاملا هریس، معاون رییس ‌جمهور ایالات متحده به کووید۱۹ مبتلا شده است، اما تا کنون علایم این بیماری را ندارد.

کرستن الن، سخنگوی معاون رییس جمهور ایالات متحده، گفته است که آمازیش کووید۱۹ خانم هریس روز سه‌شنبه مثبت تشخیص شد، "اما علایم این بیماری را ندارد؛ در تجرید به سر می‌برد و در حال حاضر فعالیت خود را از اقامت‌گاه خود ادامه می‌دهد".

خبرگزاری فرانس پرس از قول خانم الن گزارش داده است که خانم هریس با جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده، و بانوی نخست امریکا در ارتباط نزدیک نبوده است، زیرا آنان در سفر بودند. به گفتهٔ این مقام ایالات متحده، کاملا هریس زمانی به قصر سفید برخواهد گشت که آزمایش کووید۱۹ وی منفی شود.

در همین حال، قصر سفید با نشر اعلامیه‌ای گفته است که رییس جمهور بایدن با معاون‌اش تماس تلیفونی برقرار کرده تا اطمینان حاصل کند که در جریان قرنطین به هرچیزی که نیاز دارد، در اختیارش قرار بگیرد.

در همین حال، جین ساکی، سخنگوی قصر سفید، گفته است که آزمایش کووید۱۹ رییس جمهور بایدن ۷۹ ساله روز دوشنبه منفی تشخیص شد.

آزمایش کووید۱۹ چندین عضو کانگرس ایالات متحده نیز روز سه‌شنبه مثبت تشخیص شده است.

در حال حاضر، اومیکرون، نوع تازۀ جهش یافتهٔ کروناویروس در جهان گسترش یافته است، نوع ویروسی که به سرعت از یک فرد به فرد دیگر سرایت می‌کند، اما نسبت به سایر انواع کروناویروس کمتر خطرناک است.

بر اساس تازه‌ترین آمار پوهنتون جانز هاپکینز ایالات متحده، از آغاز شیوع بیماری کووید۱۹ تا حال، نزدیک به ۸۲ میلیون نفر در سراسر امریکا به بیماری کروناویروس مبتلا شده اند که از آن جمله نزدیک به ۹۹۲ هزار بیمار دیگر جان‌های‌ شان را در امریکا از دست داده اند.

XS
SM
MD
LG