لینک های دسترسی

Breaking News

مظنون حمله بر مکتب سانتا فی تکزاس کیست؟


مقامات ایالت تکزاس امریکا یک شاگرد ۱۷ ساله را به ظن قتل ۱۰ نفر در حملۀ مسلحانه در یکی از لیسه های آن ایالت توقیف کرده است.

دیمیتریوس پابورتیس که خود شاگرد است، به حملۀ صبح روز جمعه بر لیسۀ سانتا فی واقع در ایالت تکزاس متهم شده است.

گِریک آبوت، والی تکزاس، گفته است که پولیس مواد انفجاری را از منزل رهایشی فرد مظنون این حمله پیدا کرده است.

آقای آبوت گفت که شخص مظنون حال به اتهام قتل در توقیف به سر می برد و این جوان ۱۷ ساله قصد داشت تا پس از گلوله باری بر لیسۀ سانتا فی، دست به خودکشی بزند، اما پس از دستگیری اش به پولیس گفت که جرات پیدا نکرد تا آن کار را بکند.

در حملۀ صبح جمعه در لیسۀ سانتا فی تکزاس ۱۰ نفر کشته شد که اکثر آنان شاگردان مکتب بودند
در حملۀ صبح جمعه در لیسۀ سانتا فی تکزاس ۱۰ نفر کشته شد که اکثر آنان شاگردان مکتب بودند

والی تکزاس می گوید که در حملۀ مرگبار روز جمعه از دو تفنگ استفاده شده است و پدر شخص مظنون مالک هر دو تفنگ می باشد. اما معلوم نیست که آیا پدر فرد مظنون می دانست که پسرش سلاح ها را با خود برده است یا خیر.

رسانه های امریکا گزارش داده اند که در حملۀ روز جمعه بر لیسۀ سانتا فی، چندین نفر نیززخمی شدند.

در واکنش به این حمله، دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، در یک پیام تویتر خود نوشت که ""ما به دلیل از دست دادن زندگی رنج می بریم وحمایت خود را به همه افرادیکه در اثر حملۀ وحشتناک تکزاس متاثر شده اند به شمول شاگردان، خانواده ها، معلمین و پرسونل لیسۀ سانتا فی می فرستیم. در این وضعیت غم انگیز، ما با شما استیم و برای همیش با شما خواهیم بود."

تا حال انگیزۀ فرد مهاجم معلوم مشخص نشده است، اما گزارش های اولیه حاکی از آن است که فرد مظنون علاوه بر اینکه سابقۀ جرمی نداشته، عضویت تیم فوتبال مکتب اش بود در صنف نیز دست آورد های خوب داشت.

حملۀ مسلحانه بر لیسۀ سانتا فی واقع در ایالت تکزاس در حالی صورت گرفته است که بحث های جدی در مورد کنترول سلاح در ایالت های مختلف ایالات متحده از چندین ماه به این سو، ادامه داشته است.

گِرگ آبوت، والی تکزاس، گفته است حملۀ صبح جمعه یکی از شنیع ترین حملات در تاریخ حمله بر مکاتب آن ایالت بوده است
گِرگ آبوت، والی تکزاس، گفته است حملۀ صبح جمعه یکی از شنیع ترین حملات در تاریخ حمله بر مکاتب آن ایالت بوده است

در سه سال گذشته، افراد مسلح با استفاده از سلاح های شان بر مردم عام در مکاتب، کلب های شبانه و کنسرت ها شلیک کردند که در نتیجۀ آن صد ها نفر کشته و زخمی شده اند.

در آخرین مورد، در نتیجۀ حملۀ مسلحانه بر یک مکتب، ۱۷ شاگرد در یکی از مکاتب لیسه واقع در ایالت فلوریدا، کشته شد و بیش از ۱۰ نفردیگر زخمی شد.

پیش از این در اول اکتوبر ۲۰۱۷، یک مرد مسلح بر شرکت کنندگان یک کنسرت در لاس ویگاس گلوله باری کرد و ۵۸ نفر را کشت.

یکسال پیش از آن در جون ۲۰۱۶ در گلوله باری در یک کلب شبانه، ۴۹ تن کشته و ۵۰ تن دیگر مجروح شدند.

XS
SM
MD
LG